Główny trener American Kickboxing Academy – Javier Mendez nie miał problemu z przyznaniem, że Conor McGregor może mieć najlepszą stójkę w całym UFC i będzie przeważał w tym aspekcie nad „Dagestańskim Orłem”. Uważa jednak, że jego uczeń jest na tyle silny psychicznie, że nigdy nie przegra walki w oktagonie:

„Wierzę, że Khabib jest tak silny psychicznie, że ​​nigdy nie przegra walki” – powiedział Mendez portalowi MMA Fighting. „Naprawdę w to wierzę. Zawsze znajdzie sposób aby pokonać przeciwnika. Czy zrobi to po swojemu czy posłucha moich rad, wiem że w walce znajdzie sposób na wygraną. To właśnie robi.”

Mendez dodał, że wspólnie z Nurmagomedovem przygotowuje plan dzięki któremu mają pokonać Irlandczyka w największej walce w historii wagi lekkiej UFC:

„Plan na walkę przygotowuje wspólnie z Khabibem. Razem się zastanawiamy nad nim a potem ja układam wszystkie szczegóły i uporządkowuje go. W większości przypadków zajmuje się tym sam, tylko przy walkach Daniela Cormiera robimy to wspólnie z Bobem Cookiem. Przygotowywałem do tej pory większość naszych strategi, inni trenerzy wykonują fantastyczną robotę w kubie ale jeśli chodzi o plan na walkę to przeważnie jest to moja działka.”

Zapytany o animozję pomiędzy bohaterami walki wieczoru gali UFC 229 i kontrowersyjną sytuację do jakiej doszło w kwietniu tego roku kiedy to Conor McGregor zaatakował autobus wiozący Khabiba, Mendez ponownie wspomniał o sile psychicznej Nurmagomedova:

„Nie będziemy musieli się tym martwić. Jest tak silny psychicznie, że to nie będzie problemem, wiem że będzie spokojny przed walką. Tak jak mówiłem, Conor będzie próbował go prowokować, ale to nie będzie miało żadnego znaczenia. Wierzę, że Khabib pozostanie skupiony przez cały czas.” – powiedział Mendez.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.