khabib nurmagomedov

Khabi Nurmagomedov po raz drugi trafił na pierwsze miejsce listy 40 największych gwiazd show-biznesu i sportu w Rosji, które nie ukończyły 40 roku życia.

Khabib Nurmagomedov, mistrz UFC wagi lekkiej, do dziś pozostaje niepokonanym zawodnikiem w zawodowym MMA. Ostatni raz obronił pas mistrzowski w starciu z Dustinem Poirierem we wrześniu 2019 roku w Abu Zhabi.

Pochodzący z Dagestanu Nurmagomedov od lat jest niezwykle popularną postacią w Rosji. Magazyn „Forbes” po raz drugi umieścił go natomiast na pierwszym miejscu swojej listy  40 największych gwiazd show-biznesu i sportu w Rosji, które nie ukończyły 40 roku życia.

Przy układaniu rankingu redaktorzy „Forbesa” brali pod uwagę zarobki wytypowanych postaci oraz ich popularność w mediach społecznościowych oraz wyszukiwarkach internetowych.

Jak podaje „Forbes” Khabib Nurmagomedov za swoja ostatnią walkę otrzymał 10 milionów dolarów i dodatkowe wpływy ze sprzedaży subskrypcji pay-per-view. Łącznie zarobki Khabiba za ostatnich 12 miesięcy wyceniono na 16,5 miliona dolarów (w zeszłym roku było to 11,5 miliona).

Khabib zarabia jednak nie tylko na walkach, ale również na sponsoringu. Jak powiedział Rizvan Magomedov współpracujący w tym zakresie z Khabibem, propozycje sponsoringowe dotyczące zakładów bukmacherskich, alkoholu i papierosów są z gruntu odrzucane. Nurmagomedov współpracuje natomiast z takimi markami jak: Reebok, Toyota, Gorilla i Alhadaya.

Nurmagomedov zarabia także na występach podczas różnych konferencji. Jak podaje „Forbes” Dagestańczyk inkasuje za jedną konferencję lub występ do 80  do 160 tysięcy dolarów.

Zobacz również: Conor McGregor awansuje na liście najlepiej opłacanych sportowców świata według Forbesa!

19 KOMENTARZE

 1. :fjedzia: podobno jest też najpopularniejszym człowiekiem na ziemi jeżeli weźmiemy pod uwagę tych którzy mają na imię Khabib, a na nazwisko Nurmagomedov.

 2. Ciężko jest być fanem kogoś kto walczy raz na rok . Kiedyś miałem o to żal do caina jak czekało się długimi miesiącami na jego kolejną walkę. Po prostu jest to irytujące.

 3. Ciężko jest być fanem kogoś kto walczy raz na rok . Kiedyś miałem o to żal do caina jak czekało się długimi miesiącami na jego kolejną walkę. Po prostu jest to irytujące.

  Ja np jestem fanem jego talentu. Ale jako zawodnik (mała częstotliwość walk) i człowiek (wiadomo) to już nie bardzo mnie przekonuje.

 4. Ja to np, nie lubie muslimskiego stylu zycia oraz ich światopoglądów, ale za to co wnosi do oktagonu to szacun, w ogole to juz jest poziom miszcz jesli wchodzisz z kims do walki, wiesz co on chce Ci zrobic, on to robi, a Ty i tak nie mozesz nic zrobić

 5. :fjedzia: podobno jest też najpopularniejszym człowiekiem na ziemi jeżeli weźmiemy pod uwagę tych którzy mają na imię Khabib, a na nazwisko Nurmagomedov.

  :siara:

 6. :fjedzia: podobno jest też najpopularniejszym człowiekiem na ziemi jeżeli weźmiemy pod uwagę tych którzy mają na imię Khabib, a na nazwisko Nurmagomedov.

  :OK:

  Podobno jest jedynym Orłem nielotem na ziemi. Raz próbował latać po walce z Condorem ale skrzydełka nierabotały.

 7. Male zarobki jak na goata. Mam nadzieje ze wszystko przed orłem.

  To jak w komentach piecze kukiel – złoto.

  Jakiego GOAT?

 8. A czy ktoś wie ile muzułmanów mieszka w Rosji? Oficjalnie co 7 Rosjanin to muslim nie oficjalnie to już co 4 jest muzułmaninem. Armia Rosyjska to w 40% muzułmanie… i tak tak wiem spie…. z tą polityką i czy czymś tam jeszcze ale… Warto wiedzieć…

 9. A czy ktoś wie ile muzułmanów mieszka w Rosji? Oficjalnie co 7 Rosjanin to muslim nie oficjalnie to już co 4 jest muzułmaninem. Armia Rosyjska to w 40% muzułmanie… i tak tak wiem spie…. z tą polityką i czy czymś tam jeszcze ale… Warto wiedzieć…

 10. Jak podaje „Forbes” Dagestańczyk inkasuje za jedną konferencję lub występ do 80 do 160 tysięcy dolarów.

  Za konferencję dostaje więcej kasy, niż większość zawodników za walki :frankapprove:

  Ciekawe jest to, że to nie jest to człowiek jak pewno z 90% pozostałych zawodników, który zrobi wszystko dla kasy, a mimo wszystko się chłop przyzwoicie ustawił.

  Olał rekordowy rewanż z celebrytą, olewa kasę z firm od alko, papierosów i zakładów, a mimo wszystko jest na szczycie.

  To musi być zajebiste uczucie- być najlepszym zawodnikiem (i to zasłużenie najlepszym, a nie przez marketingowo dobranych zawodników), a jednocześnie nie sprzedawać się jak dziwka i nie robić z siebie idioty żeby zarobić jeszcze więcej i mimo to ustawić się finansowo tak, że reszta może pomarzyć.

 11. To musi być zajebiste uczucie- być najlepszym zawodnikiem (i to zasłużenie najlepszym, a nie przez marketingowo dobranych zawodników), a jednocześnie nie sprzedawać się jak dziwka i nie robić z siebie idioty żeby zarobić jeszcze więcej i mimo to ustawić się finansowo tak, że reszta może pomarzyć.

  W dodatku ożenić się z ręcznikiem :tellmemore:

 12. Za konferencję dostaje więcej kasy, niż większość zawodników za walki :frankapprove:

  Ciekawe jest to, że to nie jest to człowiek jak pewno z 90% pozostałych zawodników, który zrobi wszystko dla kasy, a mimo wszystko się chłop przyzwoicie ustawił.

  Olał rekordowy rewanż z celebrytą, olewa kasę z firm od alko, papierosów i zakładów, a mimo wszystko jest na szczycie.

  To musi być zajebiste uczucie- być najlepszym zawodnikiem (i to zasłużenie najlepszym, a nie przez marketingowo dobranych zawodników), a jednocześnie nie sprzedawać się jak dziwka i nie robić z siebie idioty żeby zarobić jeszcze więcej i mimo to ustawić się finansowo tak, że reszta może pomarzyć.

  Dla części Cohones Khabib to przegryw, życie :fjedzia:

 13. Ja to np, nie lubie muslimskiego stylu zycia oraz ich światopoglądów, ale za to co wnosi do oktagonu to szacun

  Mam tak samo i wiadomo, że też jest spora grupa osób,która nie lubi jego stylu walki,czyli wąchania jajek,ale taki jest jego styl bazowy, tam się czuje najlepiej i z tego korzysta i póki co przynosi to efekty w postaci rekordu  28-0.

  W stójce też nie jest ułomkiem co pokazał chociażby w walce z tym rudym hydraulikiem,tak,więc Khabib jest dla mnie prze kotem pod względem sportowym.

 14. W dodatku ożenić się z ręcznikiem :tellmemore:

  A moze poprostu musi robić takie otoczki, a tak naprawde rucha najlepsze kozy i szasta na bankietach

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.