Khabi Nurmagomedov po raz drugi trafił na pierwsze miejsce listy 40 największych gwiazd show-biznesu i sportu w Rosji, które nie ukończyły 40 roku życia.

Khabib Nurmagomedov, mistrz UFC wagi lekkiej, do dziś pozostaje niepokonanym zawodnikiem w zawodowym MMA. Ostatni raz obronił pas mistrzowski w starciu z Dustinem Poirierem we wrześniu 2019 roku w Abu Zhabi.

Pochodzący z Dagestanu Nurmagomedov od lat jest niezwykle popularną postacią w Rosji. Magazyn „Forbes” po raz drugi umieścił go natomiast na pierwszym miejscu swojej listy  40 największych gwiazd show-biznesu i sportu w Rosji, które nie ukończyły 40 roku życia.

Przy układaniu rankingu redaktorzy „Forbesa” brali pod uwagę zarobki wytypowanych postaci oraz ich popularność w mediach społecznościowych oraz wyszukiwarkach internetowych.

Jak podaje „Forbes” Khabib Nurmagomedov za swoja ostatnią walkę otrzymał 10 milionów dolarów i dodatkowe wpływy ze sprzedaży subskrypcji pay-per-view. Łącznie zarobki Khabiba za ostatnich 12 miesięcy wyceniono na 16,5 miliona dolarów (w zeszłym roku było to 11,5 miliona).

Khabib zarabia jednak nie tylko na walkach, ale również na sponsoringu. Jak powiedział Rizvan Magomedov współpracujący w tym zakresie z Khabibem, propozycje sponsoringowe dotyczące zakładów bukmacherskich, alkoholu i papierosów są z gruntu odrzucane. Nurmagomedov współpracuje natomiast z takimi markami jak: Reebok, Toyota, Gorilla i Alhadaya.

Nurmagomedov zarabia także na występach podczas różnych konferencji. Jak podaje „Forbes” Dagestańczyk inkasuje za jedną konferencję lub występ do 80  do 160 tysięcy dolarów.

Zobacz również: Conor McGregor awansuje na liście najlepiej opłacanych sportowców świata według Forbesa!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.