Były zawodnik MMA a obecnie analityk i komentator spraw bieżących – Brendan Schaub zdradził w swoim podcaście długość potencjalnej karze zawieszenia, jaką komisja sportowa NSAC może nałożyć na Khabiba Nurmagomedova z powodu zajść po walce wieczoru gali UFC 229.

W swoim programie „Below The Belt”, Schaub stwierdził, że słyszał że mistrz wagi lekkiej UFC zostanie zawieszony na rok do 18 miesięcy. Jeśli tak rzeczywiście się stanie, będzie to gigantyczny cios dla „Dagestańskiego Orła” który jest na szczycie swojej kariery:

„Khabib zostanie zawieszony. Słyszałem że będzie to rok do 18 miesięcy. Zobaczymy. Może prezydent UFC Dana White coś wyczaruje i wpłynie na Komisją Stanową Nevady.”

Wcześniej Dana White sugerował w jednym z wywiadów, że ​​Khabib Nurmagomedov otrzyma karę 6 miesięcy zawieszenia i grzywnę w wysokości 250 000 $.

„Myślę, że powinni wziąć od niego 250 000 $. Na pewno zachowa swój mistrzowski tytuł ale zostanie zawieszony. Więc mogą go zawiesić od czterech do sześciu miesięcy. „

Na ten moment, Komisja Sportowa Stanu Nevada (NAC) postanowiła tymczasowo zawiesić obu zawodników walki wieczoru UFC 229 w prawach zawodniczych na okres dziesięciu dni roboczych.

Na kolejnym zebraniu NAC, które odbędzie się 24 października w Las Vegas, Komisja po zebraniu pełnego materiału dowodowego zadecyduje, czy przedłużyć zawieszenie zawodnikom oraz czy nałożyć na nich inne sankcje.

Sam Khabib w ostatnich dniach zaszokował świat MMA angażując się w otwarty konflikt z organizacją UFC. Mistrz wagi lekkiej w otwartym liście do UFC stwierdził, że jeśli ta „zwolni któregoś z jego braci” z powodu zajść na UFC 229, on również odejdzie z UFC.

4 KOMENTARZE

  1. No, to się wesoło zrobiło… : PZ tym że jako to jest… NSAC to Nevada State Athletic Commission – czy zawieszenie obowiązuje tylko w obrębie danego stanu? (a więc w praktyce w Las Vegas?) Czy także poza nim?

  2. Jebać komisje, ten pas i co zrobi z tym łysy. Wiadomo,ze to biznes. Dla mnie się liczy, że Khabib zrobił co mówił i rozjechał rudego. Z chęcią bym zobaczył rewanż, czy walkę z Tonym, ale jeśli będą jakieś długie zawieszenia? Mam to we dupie, prawie tak głęboko jak Khabib. Gość obronił sport i honor. Te kurwie tzn (łysa i ruda) Nie wiedzą, czym jest honor. Za wczasu zaznaczę dla masturbujących się hajsem, że wujowi Władkowi Bille i inne Bazosy mogą stopy myć. Khabib o monety może tyć spokojny/

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.