W amerykańskich mediach od kilku dni pojawia się informacja o rzekomych pracach nad rewanżem dwóch weteranów UFC – Kevina Lee oraz Tony’ego Fergusona. „Motown Phenom” postanowił odnieść się w swoich mediach społecznościowych do pomysłu takowego starcia.

Lee (MMA 19-7) ma na swoim koncie aż 18 pojedynków pod banderą amerykańskiego giganta, z których 11 padło jego łupem. Pierwszą walkę w UFC stoczył w 2014 roku na gali z numerem 169. Musiał wówczas uznać wyższość Ala Iaquinty, któremu uległ jednogłośnym zdaniem sędziów. Do najlepszych okresów w karierze może z pewnością zaliczyć lata 2016-2017. Amerykanin znalazł się wówczas na fali 5 zwycięstw z rzędu pokonując kolejno: Efraina Escudero, Jake’a Matthewsa, Magomeda Mustafaeva, Francisco Trinaldo oraz Michaela Chiesę. Dzięki tej serii zwycięstw uzyskał prawo do walki o tymczasowe trofeum kategorii lekkiej. Jego przeciwnikiem był wówczas nie kto inny jak Tony Ferguson. „El Cucuy” zwyciężył ten pojedynek poprzez duszenie trójkątne w 3 odsłonie starcia, wywalczając tym samym tymczasowe mistrzostwo wagi lekkiej. Lee niedawno ogłosił swój powrót do największej organizacji na świecie. Z UFC pożegnał się po niechlubnej serii 1 wygranej walki w 5 ostatanio stoczonych starciach. Podczas chwilowej rozłąki z amerykańskim gigantem pokonał Diego Sancheza na wydarzeniu Eagle FC 46.

Lee poza udostępnieniem na swoim Instagramie grafiki przedstawiającej obu panów, postanowił podzielić się ze swoimi fanami również krótkim wpisem dotyczącym walki z Fergusonem.

Czas poprawić historię!!

Ferguson (MMA 25-8) ma na swoim koncie 21 pojedynków dla organizacji UFC. Obecnie znajduje się jednak w największym dołku w dotychczasowej karierze. Od 2020 roku nie udało mu się zwyciężyć żadnej walki, co sprawia, że Amerykanin ma na swoim koncie 5 przegranych pojedynków z rzędu. W ostatnich starciach musiał uznawać wyższość Justina Gaethje, Charlesa Oliveiry, Beneila Dariusha, Michaela Chandlera oraz w ostatniej walce na UFC 279, Nate’a Diaza. W pewnym okresie kariery znajdował się on na fali 12 zwycięstw z rzędu, jednak nigdy nie udało mu się wywalczyć tytułu pełnoprawnego mistrza kategorii lekkiej. Sytuacja ta była spowodowana sagą związaną z odwoływaniem zaplanowanych starć z Khabibem Nurmagomedovem. 39-latek był jednak posiadaczem wcześniej wspomnianego tymczasowego trofeum, po wygranej nad Kevinem Lee. Do najcenniejszych zwycięstw w rekordzie Fergusona należą Rafael Dos Anjos, Anthony Pettis oraz Kevin Lee.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

11 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Kadczers

M-1 Global
Welterweight

3,725 komentarzy 3,392 polubień

A ja sugeruje żebyś przyjął wezwanie od chińczyka Bambo Jetcie :kis:

Odpowiedz 4 polubień

Raven

Bellator
Light Heavyweight

4,640 komentarzy 16,568 polubień

Kolejny nekrofil napalony na zwłoki Ferga :matt:

Odpowiedz 6 polubień

Draniu

BAMMA
Heavyweight

1,052 komentarzy 1,172 polubień

Taaa teraz jak z Tonego zostało wyłącznie tylko nazwisko to nagle jak grzyby po deszczu wyrastają jakieś ogóry i wywołują go do tablicy.

Najprościej w taki sposób sobie dodać wygrana do rekordu. Zwłokami Fergusona.

Chociaż w przypadku takiego Lee całkiem możliwe ze Demony Tonego by mu mogły najebać ponownie...

Wielce rewanżu mu sie zachcialo pffff

Odpowiedz 6 polubień

Jeff

KSW
Featherweight

4,927 komentarzy 17,494 polubień
Wtfit

BAMMA
Light Heavyweight

982 komentarzy 2,299 polubień

A ja sugeruje żebyś przyjął wezwanie od chińczyka Bambo Jetcie :kis:

Ich zaraz będą chyba dzieliły dwie kategorie wagowe.

Odpowiedz 1 Like

I
Imthegreatestnotyou

Jungle Fight
Featherweight

248 komentarzy 311 polubień

Tony to w krs teraz bylby dominowany ...

Odpowiedz 1 Like

zielony666

UFC
Middleweight

11,969 komentarzy 50,251 polubień
I
Imthegreatestnotyou

Jungle Fight
Featherweight

248 komentarzy 311 polubień

Obu do Geriatora!

Tony w geriatorze? Kolejne 0-5

Odpowiedz polub

Draniu

BAMMA
Heavyweight

1,052 komentarzy 1,172 polubień

Dla Tonego to KRS jest zbyt "silną" organizacją. Nie dosyć że problemy z Demonami to jeszcze jego "wypalenie" jest bardziej "spaleniem"
Osobiście twierdzę że Tony o ile jeszcze jest w UFC to już w nim go nie zobaczymy.

Odpowiedz polub

blazini

PRIDE FC
Heavyweight

7,200 komentarzy 24,231 polubień

Ferguson wciąż zajeżdża rywali kondycyjnie!

1678621896603.png
1678621907668.png

1678621915085.png

Odpowiedz 2 polubień

zielony666

UFC
Middleweight

11,969 komentarzy 50,251 polubień

Ferguson wciąż zajeżdża rywali kondycyjnie!

View attachment 59105
View attachment 59106

View attachment 59107

Ależ to był bój!

Odpowiedz polub