Trzykrotny pretendent do mistrzowskiego pasa UFC, Kenny Florian z powodu kontuzji pleców zakończył wczoraj swoją 9 letnią karierę w MMA. Szef UFC Dana White ogłosił ten smutny fakt podczas wczorajszego ważenia zawodników przed galą TUF Live Finale. 36 letni zawodnik kończy ze sportem mając w dorobku rekord 14 zwycięstw i 6 porażek i skupi się teraz na pracy komentatora gal UFC w telewizji Fuel TV.

Florian był jedną z gwiazd pamiętnego pierwszego sezonu TUFa z 2006 roku w którym walczył co ciekawe w wadze średniej. Podczas programu dotarł do finału gdzie przegrał z Diego Sanchezem przez uderzenia w pierwszej rundzie.

Nieudane próby zdobycia mistrzowskiego pasa odbywały się dwukrotnie w wadze lekkiej gdzie Florian przegrał najpierw krwawą walkę z Seanem Sherkiem na UFC 64 w 2006 roku i B.J.Pennem na UFC 101 w 2009 roku oraz w 2011 roku w wadze piórkowej gdzie na gali UFC 136 przegrał przez decyzję z Jose Aldo. Jak się wczoraj okazało przegrana walka o pas mistrza wagi piórkowej była jego ostatnią w karierze.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.