Kelvin_Gastelum

Incydent z dużym przekroczeniem limitu wagowego przez Kelvina Gasteluma (MMA 12-2) przed UFC 205 jeszcze długo będzie niósł za sobą konsekwencje. Nowojorska Komisja Sportowa postanowiła zawiesić zawodnika na 6 miesięcy za nie przybycie na oficjalne ważenie przed walką z Donaldem Cerrone. Wiadomość o decyzji komisji podał Brett Okamoto. Manager zawodnika informuje, że zapowiadają wniesienie apelacji.

Gastelum miał zawalczyć z Donaldem Cerrone na gali UFC 205, która w listopadzie otworzyła historię MMA w Nowym Jorku. Na porannym ważeniu jego waga znacząco odbiegała od zakontraktowanego limitu. Na ważeniu popołudniowym zawodnik się już nie pojawił. „Kowboj” miał ogromnego pecha jeśli chodzi o to wydarzenie, gdyż najpierw z walki wycofał się Robbie Lawler, a później jego walka z Kelvinem została skreślona z rozpiski.

Gastelum ostatni raz zawalczył na jubileuszowej gali UFC 200, gdzie wygrał jednogłośną decyzją sędziów z Johnym Hendricksem. Była to jedyna walka Amerykanina w tym roku.

15 KOMENTARZE

  1. I bardzo dobrze, można by powiedzieć, że teraz ma pół roku na zrobienie limitu wagowego, ale w jego przypadku to będzie limit wagowy dwóch kategorii wyżej.

  2. Powinien jeszcze zapłacić Cerronowi za to że zjebał mu walkę na historycznej gali. Niech on skoczy do kategorii wyżej i będzie po problemie, Łysy cos tam wspominał o tym.

  3. Dobrze, że Dana nie zorganizuje mu już walki w półśredniej. Gość pewnie skończy jak Rumble i wyląduje w LHW 😉

  4. Będzie miał czas… robić masę hehehe. Kiedyś ktoś z komentatorów nazwał go "nowym Cainem". Teraz te słowa nabierają innego znaczenia, bo jak tak dalej pójdzie to Kelvin trafi do HW i walka z Cainem może się ziścić 😀

  5. Niech go zawiesza na zawsze ile jeszcze gal ma zamiar zepsuc ta tlusta kurwa 😀

  6. dssport

    A Romero za kucie dupy znaczy za uzywanie zanieczyszczonego suplementu ile dostal?

    Tyż pół roku. Ale to był spisek producentów supli i to ich powinni zawiesić. Prosie za mega nieprofesjonalne podejście to zajebistej walki powinno się przenieść do kategorii open.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.