conor-mcgregor-suit

Connor McGregor mimo, iż jest najlepiej wynagradzanym zawodnikiem MMA nie znalazł się na liście  100 najwięcej zarabiających sportowców roku 2015 magazynu „Forbes”. Okazuje się jednak, że w przeliczeniu na czas spędzony w klatce UFC zarobki McGregora są jednym z najwyższych.

Firma Expert Market przygotował zestawienia najlepiej zarabiających sportowców z różnych dyscyplin i przeliczyła je na sekundy występów danego sportowca w trakcie zawodów. W przypadku zawodników reprezentujących sporty walki było to czas spędzony na ringu lub w klatce. Expert Market tworząc zestawienia chciał sprawdzić jak różne rodzaje występów w różnych dyscyplinach sportowych wpływają na sekundowe zarobki zawodników. W zestawienia uwzględniono jednie wypłaty za udział w zawodach łącznie z bonusami, ale bez dodatkowych zarobków zawodników z kontraktów reklamowych.

zestawienie

Po uwzględnieniu wszystkich zarobków, łącznie z kontraktami sponsorskimi, Conor McGregor spadł na trzeci miejsce, Floyd Mayweather na drugie,  a na pierwszym pojawił się Usain Bolt, który zarobił łącznie 21 milionów dolarów, co w przeliczeniu na sekundy dało mu ponad 132 tysiące dolarów.

Wśród kobiet na pierwszym miejscu w zestawieniu pojawiła się Ronda Rousey z 3 milionami dolarów za walki, które przełożyły się na 28 tysięcy dolarów za każdą sekundę spędzoną w klatce UFC.

Wszystkie zestawienia w rankingu Expert Market można zobaczyć tutaj.

37 KOMENTARZE

 1. Po walce Conor z Natem nastepnie Aldo/Edgar. Będzie albo będą mówić ze Conor zarabia najwiecej za przegrane walki xD Chociaż ludzie zapłacą żeby błazen wrócił na swoje miejsce.

 2. Usain Bolt zarobki 15 tysiecy? Chyba jest jakis blad, bo 15 tysiecy to podejrzewam, ze on na lunch wydaje.

 3. Bombers

  Po walce Conor z Natem nastepnie Aldo/Edgar. Będzie albo będą mówić ze Conor zarabia najwiecej za przegrane walki xD Chociaż ludzie zapłacą żeby błazen wrócił na swoje miejsce.

  Aldo już raz mocno mu podbił stawkę na sekundę 😀

 4. Jak ktoś z was kiedyś się zastanawiał "gdzie się podziewają wasze pieniądze" to już wiecie :p

  btw. zawsze mnie denerwuje robienie specjalnych kategorii/zestawień dla kobiet.

 5. Porównanie trochę nie na miejscu, sporty walki, a np. wyścigi F1 czy piłka nożna, gdzie mecz trwa zawsze 90 minut i meczy w sezonie jest wiele, to zupełnie inna bajka.Usain Bolt niesamowity pod wzgledem przepaści między zarobkami za sport, a reklamy 😀

 6. cRe

  zawsze mnie denerwuje robienie specjalnych kategorii/zestawień dla kobiet.

  Też jestem za tym, żeby kobiety miały takie same prawa jak ludzie.

  Spoiler
 7. To zestawienie jest tak durne, że szkoda gadać. Kwota zarobku za każdą sekundę występu oznacza dokładnie nic – nie uwzględnia czasu poświęconego na trening, nie uwzględnia czasu spędzonego na konferencjach, podróży biznesowych itd.

  Proponuję poszukać zestawień ile sportowcy zarabiają w zależności liczby widzów siedzących na trybunach albo w zależności od liczby kroków z szatni do boisko/klatkę/ring/tor wyścigowy itp. Będzie to w podobnym stopniu miarodajne.

  Ponadto jak zwykle nie krytykuję tytułów artykułów, tak w tym przypadku poziom Onetu został osiągnięty. Gratuluję. :applause:

  EDIT
  Właśnie doczytałem, że w tym artykule porównują te zarobki do zarobków "zwyczajnych" zawodów :facepalm: Nie można chyba dobitniej pokazać "merytoryczności" tego "badania".

 8. jihaad

  To badanie nie miało być merytoryczne tylko… nie wiem, ciekawe?

  Tylko co w tym ciekawego? Nie oczekuję merytoryczności na poziomie np. badań naukowych (choć pewnie i z tym jest problem), ale takie zestawienie jest bez sensu, bo próbuje porównywać zupełnie różne rzeczy. A już porównanie z zarobkami "tradycyjnych" zawodów jest już zupełnie karkołomne, bo wyklucza z "czasu pracy" sportowców chociażby czas poświęcony na trening.
  Moim zdaniem jest to równie "ciekawe", co fakt, że ja i mój pies mamy średnio po 3 nogi.

 9. Bo to nie ma mieć sensu, nie ma być merytoryczne.
  Ma budzić ciekawość i zainteresowanie.

  Zluzuj. 😉

 10. jihaad

  Bo to nie ma mieć sensu, nie ma być merytoryczne.
  Ma budzić ciekawość i zainteresowanie.

  Zluzuj. 😉

  Tylko, że ja już widzę sposób rozumowania co poniektórych:
  Connor jest w rankingu drugi -> Connor jest drugim najbogatszym sportowcem na świecie -> Connor to mesjasz MMA -> ogłaszajmy to wszem i wobec

 11. CikyFonsz

  Moim zdaniem jest to równie "ciekawe", co fakt, że ja i mój pies mamy średnio po 3 nogi.

  Ja i mój pieseł mamy średnio po 4 nogi , biacz!

 12. Mózg mi się rozpuszcza jak sobie pomyślę jak bzdurna jest to statystyka. Firma Expert Market ewidentnie chciała sobie nabić cytowania puszczając gówno w obieg.

 13. I tak chuj mu w rudą dupe. Nate zakończy tę błazenadę i już nie będzie gadki Danuty, że Conorek ma obsesję na punkcie kolejnego starcia z Nate'm. #jebaćconorka

 14. Najcenniejszy czas McGregora w oktagonie to zapewne chwile kiedy został zeszmacony przez Nate w parterze otrzymując wcześniej 4 stockton slapy

 15. Najcenniejszy czas McGregora w oktagonie to zapewne chwile kiedy został zeszmacony przez Nate w parterze otrzymując wcześniej 4 stockton slapy

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.