Jak podała na swoim Twitterze największa organizacja MMA na świecie na UFC 212 w Rio de Janeiro Karolina Kowalkiewicz zmierzy się z Claudią Gadelhą. Gala odbędzie się 3 czerwca w Brazylii.

Kowalkiewicz (MMA 10-1) to była pretendentka do mistrzowskiego pasa wagi słomkowej kobiet i obecny numer 2 w rankingu UFC swojej dywizji. Ostatni pojedynek stoczyła na gali UFC 205 gdzie ulegla w walce o pas Joannie Jędrzejczyk. Dla UFC zawalczyła już 4 razy.

Gadelha (MMA 14-2) swój ostatni pojedynek stoczyła w listopadzie ubiegłego roku gdzie jednogłośnie wygrała z Courtney Casey. Wcześniej w rewanżowym, mistrzowskim starciu spotkała się w oktagonie z mistrzynią dywizji – Joanną Jędrzejczyk, której uległa drugi raz decyzją sędziów.

Walką wieczoru gali UFC 212 jest starcie Jose Aldo z Maxem Hollowayem.

 

7 KOMENTARZE

  1. Uważam, że skoro Karola zaskoczyła i wygrała walcząc z Rose to i tutaj tak być może. WAR KAROLINA!!!!!

  2. Ech, nie widzę tego. Klaudia spokojnie ugra to w 3r. Z przykrością stwierdzam.

  3. Tak sobie pomyślałem, że w galach numerowanych cała karta główna powinna być kontraktowana na 5 rund. Co z tego, że Gadelha dominuje przez 2, skoro w 3 już jej całkiem prąd odcina. Może u Jacksona to poprawią, zwłaszcza, że to chyba będzie już druga walka z nimi. No i bez sensu, żeby zawodnicy walczyli swoje pierwsze 5 dopiero w walce o pas, a czasem się tak przecież zdarzało.

  4. Na przestrzeni pieciu rund Korolina moglaby to wygrac. Na trzech tez moze, ale ciezko edzie w dwoch pierwszych utrzymac pojedynek w stojce. Powodzenia Karolina.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.