Podczas wtorkowego programu Dzień Dobry TVN w studiu gościła Karolina Kowalkiewicz (MMA 12-6-0). Zawodniczka łódzkiego klubu Shark Top Team zdradziła, kiedy planuje swój powrót do klatki największej organizacji MMA na świecie.

„Marzec albo kwiecień. Nic nie jest jeszcze podpisane, ale przygotowuje się pod ten termin”

Kowalkiewicz w UFC zadebiutowała w 2015 roku pokonując niejednogłośną decyzją sędziów Kalindrę Farię. Kolejne trzy zwycięstwa, z Randą Markos, Heather Clark i Rose Namajunas, doprowadziły Polkę do walki o pas mistrzowski UFC w wadze słomkowej. Jej rywalką była Joanna Jędrzejczyk, jednak po pięciu rundach lepsza okazała się mistrzyni.

Po powrocie do klatki Kowalkiewicz została poddana w pierwszej rundzie przez Claudię Gadelhę. W dwóch kolejnych starciach Polka na punkty pokonała Jodie Esquibel i Felic Herrig.

Seria przegranych zawodniczki z Łodzi rozpoczęła się w 2018 roku. Przez nokaut w pierwszej rundzie Kowalkiewicz przegrała wtedy z Jessicą Andrade. Trzy kolejne pojedynki Polka przegrała na punkty – najpierw z Michelle Waterson, później z Alexą Grasso, a w lutym 2020 roku z Xiaonan Yan.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.