karolina kowalkiewicz

Karolina Kowalkiewicz ma ambitne plany sportowe na rok 2023 – chciałby stoczyć kolejne trzy pojedynki w UFC.

Podczas gali UFC 281 Karolina Kowalkiewicz pokonała Silvanę Gomez Juarez i chociaż zaraz po walce pojawiło się małe zamieszanie z liczeniem punktów, ostatecznie Karolina była pewna wygranej, a w rozmowie z Marcinem Cholewińskim dla „Super Expressu” stwierdziła:

Wiedziałam na pewno, że wygrałam pierwszą i trzecią rundę. Z kolei drugie starcie było na styku.

Dla Karoliny walka na UFC 281 była drugim pojedynkiem w tym roku. Podczas gali UFC Vegas 56, która odbyła się 4 czerwca, Karolina Kowalkiewicz pokonała Felice Herrig. Zwycięstwem tym przerwała serię pięciu przegranych z rzędu. Na kolejny rok Karolina planuje aż trzy pojedynki.

Ostatnio więcej czasu spędzałam w American Top Team na Florydzie niż w Polsce w moim domu, więc teraz wracam do męża i psów. Zamierzam nacieszyć się rodziną. Odpocznę, a na początku przyszłego roku wracam na Florydę i zaczynam ostro trenować. Jeżeli zdrowie mi pozwoli, to w przyszłym roku chciałabym stoczyć trzy walki.

Karolina bije się dla UFC od roku 2015. W tym czasie w oktagonie stoczyła 14 pojedynków, z których 7 wygrała. W swojej karierze ma zwycięstwa nad takimi przeciwniczkami jak Rose Namajunas czy Randa Markos.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.