Karolina Kowalkiewicz (MMA 12-5), która w swoim najbliższym boju zmierzy się z pochodzącą z Chin Yan Xiaonan (MMA 11-1, 1NC) ma za sobą trzy przegrane walki z rzędu w organizacji UFC. Jak sama jednak powiedziała w rozmowie z Maciejem Turskim dla serwisu Polsatsport.pl, nie czuje z tego powodu presji.

Holly Holm po pokonaniu Rondy Rousey tak samo miała trzy przegrane z rzędu… Nie czuję żadnej presji, chociaż na pierwszy rzut oka w mojej sytuacji byłoby to logiczne. Wydaje mi się, że nawet jakbym przegrała najbliższy pojedynek to UFC by mnie nie zwolniło. Ale oczywiście tego pod uwagę nie biorę. Nigdy nie wybrzydzałam w rywalkach, biłam się o najwyższe cele. Gdyby się tak jednak stało, że przegrywam i UFC kończy ze mną współpracę, to nie będę walczyła dla innych organizacji. Skupiłabym się na innych sprawach. Mam wiele planów, chcę też założyć rodzinę. Poszłabym w innym kierunku. Ale to nie wchodzi w grę. Zaczynając karierę zakładałam, że będę biła się przez dziesięć lat i planuję ten cel zrealizować. Odbiję się od dna i pokażę, że nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa.

Karolina powiedziała również, że lubi wyzwania i cieszy się, że będzie miała okazję sprawdzić się z bardzo dobrą Chinką.

Silna, mocna, solidna. Walczy bardzo rzadko, ale wszystko wygrywa. Ma na koncie jedenaście zwycięstw i nie przegrała jeszcze w UFC. Jest wszechstronna, ale wydaje się, że jednak woli stójkę. W tej płaszczyźnie jest silna, z mocnymi uderzeniami i lubi wymieniać te ciosy.

Niedawno trener Karoliny zapowiedział, że szykuje coś specjalnego na walkę z Xiaonan, ale sama Karolina nie chce przed walką niczego deklarować.

Zobacz również: Mamy przygotowany dość oryginalny plan – Trener Kowalkiewicz o walce z Xiaonan

Nie chcę składać żadnych deklaracji. Wierzę, że wejdę odmieniona do oktagonu. Ciężko pracuję nad tym, aby tak się stało.

Walka Karoliny Kowalkiewicz z Yan Xiaonan odbędzie się 23 lutego w Nowej Zelandii.

Cały wywiad dostępny jest 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.