Fot Reinhold Matay-USA TODAY Sports
Fot Reinhold Matay-USA TODAY Sports

Niedawno poznaliśmy kolejną rywalkę Karoliny Kowalkiewicz (MMA 8-0). Podopieczna Marcina Rogowskiego na majowej gali UFC w Holandii skrzyżuje rękawice z Heather Clark (MMA 7-4). Będzie to druga walka Karoliny w UFC i pierwsza w tym roku. Jedna z najlepszych polskich zawodniczek po najbliższym boju nie planuje robić dłuższej przerwy, gdyż jej celem jest stoczenie trzech, a może i nawet czterech pojedynków w Ultimate Fighting Championship. W wywiadzie z Maciejem Szumowskim z portalu sportowefakty.wp.pl Kowalkiewicz zapowiada podkręcenie tempa:

Miałam problemy ze zdrowiem, niestety. Moje walki były od tego uzależnione i nie mogłam się przygotować tak, jakbym chciała. Teraz już to wszystko się zmieniło, co zresztą widać po ostatniej rywalizacji. „Zrobiłam” trzy rundy i mogłam spokojnie walczyć jeszcze kolejne trzy. Dlatego mówię, że w tym roku zależy mi na większej liczbie pojedynków. Po Rotterdamie, chciałabym jeszcze starcia może pod koniec albo w połowie wakacji. O ile oczywiście nie będę miała żadnej kontuzji. Później chciałabym jak najszybciej jeszcze jedną i gdyby dało radę stoczyć cztery pojedynki w tym roku to byłabym prze szczęśliwa.

Zawodniczka Gracie Barra Łódź kolejny raz przypomina jaki jest jej cel w największej organizacji MMA świata:

Moim celem i największym marzeniem jest pas organizacji UFC, który w tym momencie ma Asia Jędrzejczyk. Jeżeli dalej go będzie miała, to oczywiście, że bardzo chętnie z nią powalczę. Dla polskiego MMA na pewno byłoby to coś, że dwie Polki walczą o pas największej organizacji na świecie. To naprawdę byłoby wielkie wydarzenie.

By jednak doszło do historycznego polsko-polskiego boju na szczycie UFC zawodniczki muszą wygrywać kolejne pojedynki. Joanna Jędrzejczyk w lipcu stoczy rewanżową walkę z Claudią Gadelhą. To starcie na pewno niej będzie dla niej przysłowiowym spacerkiem, co potwierdza Kowalkiewicz:

Tak naprawdę, jakbym oceniała obiektywnie, 60:40 na korzyść Asi. Raczej to wygra, ale nie będzie miała tak łatwo. Claudia wydaje mi się dużo bardziej pewna siebie niż przed pierwszym starciem. Zobaczymy, jak to będzie. Ja naprawdę wierzę w Asię i że Claudia jej tego pasa nie odbierze, aczkolwiek nie będzie tak łatwo.

39 KOMENTARZE

 1. :rofl:

  Taaaa na pewno. Mamy prawie kwiecień , walczy w Maju a ona planuje 4 walki gdzie w ciągu 4 lat stoczyła 8 walk.

 2. w 4 nie wierzę, 3 powinna dać radę, pierwsza w maju, druga końcówka wakacji, trzecia listopad/grudzień.

 3. 4 walki bo chce się doczłapać do walki o pas, ale uważam, że po drodze stanie przeszkoda, której nie pokona.

 4. LOL mówi iż chce 4 walki do końca roku? Czemu nie 40? Bo to tak samo realne…
  Nawet zawodnicy, którzy chcą walczyć jak najczęściej, a pierwszą walkę mają w styczniu, mają problem by zrobić 4 walki…to co dopiero Karola, mając pierwszą walkę w czerwcu, w tak płytkiej dywizji?

 5. kusido

  Widać spodobały się jej wypłaty w zielonych.

  Dokładnie. W sumie w tej dywizji jak 2 wygra 2 przegra to ma już na mieszkanie w Łodzi więc wola walki jest :).

 6. Nawet jakby była w pełni zdrowa, bez kontuzji to ufc nie da jej 4 walk w ciągu 8miesięcy. Dywizja jest płytka.. Niech lepiej zajmie się wtsawianiem ślicznych fotek :boystop:

 7. Od razu 10.

  Kobiece dywizje są tak płytkie że trudno o jakiekolwiek zestawienia.
  Tak z ciekawości jakaś zawodniczka zawalczyła chociaż 3 razy w roku? A pani wiecznie przeziębiona Karolina planuje 4

 8. pablos_83

  Tak z ciekawości jakaś zawodniczka zawalczyła chociaż 3 razy w roku?

  Joanna Jędrzejczyk 😉

 9. No sprawdziłem rzeczywiście, ale to mistrzyni z czego 2 razy ratowała rozpiskę
  raz w Berlinie za Gusa drugi razem z Rondą w Australii zamiast starcia w 77.
  Większosć zawodniczek walczy 1 góra 2

 10. Ale pieprzycie. Cerrone miał 4 walki w tym dwie w styczniu, jedną w maju i grudniu. Uriah Hall 5 walk: styczeń, maj, sierpień, wrzesień i listopad. Da się? Nie ma jak wsparcie polskich kibiców!

 11. Żeńskie dywizję są ciut płytsze niż męskie 70, a nie każdy jest Cowboyem. Fajnie będzie jak Karolina zawalczy chociaż 2 razy

 12. Nierealne, bo pierwsza walka musiałaby by na gali 2 stycznia, ale 3 chętnie obejrzę. Dobrze widziałem, że Karola będzie w karcie głównej?

 13. Spacerek or not?"To starcie na pewno niej będzie dla niej przysłowiowym spacerkiem, co potwierdza Kowalkiewicz:Tak naprawdę, jakbym oceniała obiektywnie, 60:40 na korzyść Asi. Raczej to wygra, ale nie będzie miała tak łatwo."

 14. Oby ten plan sie spelnil. Takie podejscie zawodnika mi sie podoba bo 2 walki uwazam to troche za malo przynajmnije dla kibica

 15. Raczej niemożliwe, ale jak chce i uda się jej to czemu nie.
  Tylko czy jest możliwość zrobić 4 walki w 8 miesięcy i do każdej przygotować się na 100%? Szczerze wątpię.

 16. Zdrowe,ambitne podejście celować jak najwyżej.Poza tym Karolina w wywiadzie tym tylko wspomniała ,ze przy dobrych warunkach chciała by włączyć 3 razy,a jak by sie dało to i 4 razy w tym roku.Wole słyszeć takie teksty niż "muszę odpocząć ,wziąć wakacje,zrobić dłuższa pszerwe,itd."
  Nie narzekajmy na jej ambicje,chęć do walki i bycie aktywną.

 17. Byłoby mega fajnie, jakby udało się 4 razy zawalczyc w tym roku. Może jakas walka na zastępstwo ? Choc to ryzykowne, ale kto nie ryzykuje, ten…coś tam

 18. Byłoby mega fajnie, jakby udało się 4 razy zawalczyc w tym roku. Może jakas walka na zastępstwo ? Choc to ryzykowne, ale kto nie ryzykuje, ten…coś tam

 19. Czy tylko ja zrozumiałem, że Karolina byłaby prze szczesliwa, gdyby zawalczyla 4 razy w roku, co nie oznacza, że jest to jej planem?

 20. Czy tylko ja zrozumiałem, że Karolina byłaby prze szczesliwa, gdyby zawalczyla 4 razy w roku, co nie oznacza, że jest to jej planem?

 21. Comber

  Czy tylko ja zrozumiałem, że Karolina byłaby prze szczesliwa, gdyby zawalczyla 4 razy w roku, co nie oznacza, że jest to jej planem?

  Wpis typowego hejtera Asi 😉

 22. Comber

  Czy tylko ja zrozumiałem, że Karolina byłaby prze szczesliwa, gdyby zawalczyla 4 razy w roku, co nie oznacza, że jest to jej planem?

  Wpis typowego hejtera Asi 😉

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.