Karolina Kowalkiewicz awansowała na 7 miejsce w rankingu UFC

Mamy świetną wiadomość dla fanów kobiecego MMA. Karolina Kowalkiewicz (MMA 9-0) awansowała w oficjalnym rankingu dywizji słomkowej UFC na 5. pozycję:

kowalk-rank

Niepokonana w zawodowym MMA Polka w największej organizacji MMA na świecie zadebiutowała w grudniu i potrzebowała zaledwie pół roku by przebić się do czołówki swojej kategorii wagowej. Podopieczna Łukasza Zaborowskiego w debiucie wypunktowała Randę Markos, a w kolejnej walce pokonała Heather Clark – również decyzją. W najbliższym boju Karolina skrzyżuje rękawice  Rose Namajunas na lipcowym UFC 201. O tym pojedynku mówi się, że jest nieoficjalnym starciem o status pretendenta do pasa mistrzowskiego, który aktualnie posiada Joanna Jędrzejczyk.

Nad Kowalkiewicz w rankingu oprócz wspomnianej Namajunas, znajdują się pokonane przez Jędrzejczyk Claudia Gadelha i Carla Esparza. Oprócz nich, na 4. pozycji umiejscowiono Tecię Torres.

Oficjalny ranking UFC dostępny jest tutaj.

13 KOMENTARZE

 1. I wysoko się utrzyma długo. Rose jest wysoko w rankingu, więc po porażce z nią(War Rose) nie powinna przesunąć się w dół.

 2. halibut

  Rose jest wysoko w rankingu, więc po porażce z nią(War Rose) nie powinna przesunąć się w dół.

  Ty jebany debilu
  :DC:

 3. MysticBęben

  Ty jebany debilu
  :DC:

  Nad Rose tylko Asi bardziej kibicuje, co poradzić 🙂 Karola na trzecim miejscu, więc też zaszczyt.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.