Fot: Esther Lin: MMAFighting

O potencjalnej walce Karoliny Kowalkiewicz z Jessicą Andrade mówi się już od jakiegoś czasu i wygląda na to, że faktycznie może dojść do tego starcia. Polka w rozmowie z Polsatem Sport zapowiedziała, że będzie gotowa do powrotu do oktagonu pod koniec września.

Zgłaszałam UFC, że będę gotowa pod koniec września. Jeszcze nie ma żadnych konkretów. Na początku lipca lecę na UFC Fight Week i wtedy ustalimy szczegóły.

I dodała również, kto najprawdopodobniej zostanie jej najbliższą rywalką.

Marzę o walce z Rose Namajunas, ale pewnie muszę jeszcze stoczyć jakiś pojedynek, żeby tak się stało. Natomiast coś mi się wydaje, że w końcu dojdzie do walki, której chciałabym ja i kibice. Myślę, że jednak skrzyżuję rękawice z Jessicą Andrade.

14 KOMENTARZE

 1. Aśkowcy piszacy, ze Karolina boi sie Andrade za 3… 2… 1…

  SPOILER
  Oczywiscie, ze walka z Andrade ma wiekszy sens i nie spodziewam sie niczego innego. Jedziesz z nia Karolina i walka o pas z Rose!

 2. Aśkowcy piszacy, ze Karolina boi sie Andrade za 3… 2… 1…

  :no no:

  bardzo dobrze ze zawalczy z Jessiką, faworytką nie będzie, ale jakby wygrała, to miałaby spory hajp za sobą, plus, Waterson już sobie ostrzyła zęby na jakiegoś splita przeciwko Karoli, walki o pas nikt nie będzie kwestionował jeśli pokona Dżessikę. niech lepiej omija już Amerykanki, bo dwa razy prawie ją przekręcili: Rose, Herrig. A Rose mogłaby rozpykać, przewagę psychiczną już ma.

 3. Andrade ma walczyć z Rose i nikim innym.

  Andrade sama powiedziała, że chce zawalczyć jeszcze raz przed walką o pas. Karolina chce, Andrade pewnie chce, niech walczą.

  Rose c..j wie kiedy i z kim będzie walczyć. Tak jakby pretendentów brakowało. I Andrade i Karolina mogłyby walczyć, choc fakt Karolina 3 albo 4 w kolejce.

 4. Nie pchaj się na Andrade, bo zgniecie jak czołg. Zabor powinien ją bezpiecznie doprowadzić do walki o pas, np. na plecach Waterson albo Esparzy.

 5. Ma w sumie niepowtarzalną szansę. Boogeywoman odeszła chwilowo w cień. Jest szansa żeby wskoczyć na stołek. Tylko żeby się nie podpalala, spokojnie do celu i będzie dobrze

 6. Nie pchaj się na Andrade, bo zgniecie jak czołg. Zabor powinien ją bezpiecznie doprowadzić do walki o pas, np. na plecach Waterson albo Esparzy.

  W tej dywizji po jednej przegranej i jednej wygranej można dostać ts'a, więc nawet jak Karolina z nią przegra to nie będzie jakiejś wielkiej tragedii.

 7. da rade, wierze

  nie widze tutaj 'przemielenia' Karoli przez Andrade

  fajnie jakby i bez tego zestawili ja z Rose, jest jeszcze Waterson

  :redford:

 8. ona ma naprawdę szansę na ten pas.

  tam większość ma szansę na walkę o pas, jakby Herrig wygrała z Kowalkiewicz to by ją zestawili z Namajunas, sprawdzone info;

  Andrade walczy w każdej walce tak samo, przynajmniej nie widzę większej różnicy, dlaczego Gadelha i Torres nie były przygotowane na te jej slamy, obalenia…tylko one wiedzą, prawda jest taka że niższe dziewczyny powinny mieć z tym mniejsze problemy niż taka Asia, bo póki co to Jędrzejczyk wygląda jak mistrzyni zapasów defensywnych w porównaniu do reszty stawki, szczególnie po dwóch ostatnich zwycięstwach Andrade;

  Gadelha spuchła po pierwszej rundzie, Torres zrobiła z wrażenia w majtki, no chyba Kowalkiewicz nie łapie się do żadnej z tych grup, poza tym, że może być różnie w parterze, wydaje mi się, że na te slamy mogłaby się przygotować

  Widzę Kowalkiewicz w walce o pas, sama walka o pas to już trochę inna sprawa, bo nie pamiętam, żeby Karola kogoś zdominowała w UFC nawet tę karlicę, więc raczej będzie trudno o ten pas…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.