Organizacja UFC postanowiła spełnić życzenie Amandy Ribas doprowadzając do jej walki z Michelle Waterson na styczniowej gali UFC 257.

Pojedynek w dywizji słomkowej pomiędzy Michelle Waterson i Amandą Ribas nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony przez organizację ale według źródeł ESPN, kontrakty są bliskie sfinalizowania. Do walki ma dojść 23 stycznia przyszłego roku na gali UFC 257.

Gala UFC 257 będzie pierwszym dużym wydarzeniem w kalendarzu UFC w 2021 roku. Nie ogłoszono jeszcze miejsca wydarzenia ani kto wystąpi w walce wieczoru ale szef UFC, mówił, że podczas tego wydarzenia prawdopodobnie zobaczymy powrót Conora McGregora w walce przeciwko Dustinowi Poirierowi.

Michelle Waterson (MMA 18-8) to jedna z bardziej doświadczonych zawodniczek kategorii słomkowej. Była mistrzyni Invicta FC walcząc w oktagonie UFC od 2015 roku osiągneła rekord 6 zwycięstw i 4 porażek. W 2019 była bliska walki o mistrzowski pas ale po serii trzech zwycięstw z rzędu doznała porażek z rąk byłych mistrzyń, Joanny Jędrzejczyk i Carli Esparzy. Amerykanka odbiła się pokonując przez decyzję Angelę Hill na wrześniowej gali UFC Fight Night 177.

Amanda Ribas (MMA 10-1) to jedna z najbardziej obiecujących zawodniczek dywizji słomkowej. 27-letnia Brazylijka jest niepokonana od czasu podpisania kontraktu z UFC w zeszłym roku i pokonała m.in. Mackenzie Dern czy Paige VanZant. 7 z 10 pojedynków w karierze kończyła przed czasem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.