Jason Silva-USA TODAY Sports

Zawodnik wagi półśredniej UFC i zwycięzca 21. edycji The Ultimate Fightera Kamaru Usman wygrał w UFC do tej pory wszystkie sześć walk i powraca po nokaucie na Sergio Moraesie. Dlaczego więc nie jest promowany przez organizację? W wywiadzie z Arielem Helwanim, Usman stwierdził, że głównym powodem tego stanu rzeczy może być fakt, że pochodzi z Nigerii:

„Byłem na to przygotowany. Oni mogą myśleć w ten sposób: „On jest z Nigerii, a nie zaistnieliśmy jeszcze na tym rynku, więc nie sprzedamy tam zbyt wielu walk, a nawet nie mamy tam umowy z telewizją. Więc nie mamy powodu, by wypromować gościa z tamtej części Afryki”.

„Myślę, że to jest powód, bo tak naprawdę nie może być innego. Nie możesz powiedzieć, że nie mam umiejętności, po prostu nie możesz. Mam umiejętności. Nie możesz powiedzieć, że brak mi pewności siebie, bo ją mam. Nie możesz stwierdzić, że nie mam wiary, bo ją mam.”

„Nie jestem najbrzydszym gościem na świecie. Nie jest tak, że nie mam potencjału marketingowego. Jedynym powodem może być to, że nie zaistnieli jeszcze na rynku afrykańskim i nie mają żadnego powodu, by promować gościa z tego miejsca”.

Usman (MMA 11-1, UFC 6-0) przeprowadził się do USA w wieku pięciu lat, ale wygląda na to, że to nie ma znaczenia. Aktualnie plasuje się na 11. miejscu oficjalnego rankingu wagi półśredniej UFC i jest zainteresowany walką z byłym mistrzem kategorii lekkiej Rafaelem dos Anjosem.

3 KOMENTARZE

  1. Proste dwa zdanka w odpowiednim miejscu i gościa wyjebało przed szereg w oczach szanownej komisji zestawiającej pojedynki.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.