Wygląda na to, że Jose Aldo, były mistrz UFC, może wrócić do walczenia i w przyszłym roku zadebiutować w boksie.

Jose Aldo, były mistrz UFC i WEC, po tym jak przegrał walkę z Merabem Dvalisvhilim podczas gali UFC 278 postanowił zakończyć karierę w świecie MMA. Aldo została jeszcze jedna walka w kontrakcie z UFC, ale nie planuje już więcej wchodzić do klatki, myśli natomiast o tym, aby spróbować swoich sił w boksie. Na razie nic oficjalnie nie wiadomo o potencjalnej walce Aldo w ringu, ale założyciel organizacji Hardcore FC Anatoliy Sulyanov powiedział w rozmowie dla serwisu Telecomasia.net, że w marcu 2023 roku zorganizuje wielki turniej bokserski w Dubaju, podczas którego może zawalczyć Aldo.

18 marca w Dubaju odbędzie się wielka gala Hardcore Boxing. Nie zdradzę jeszcze nazwisk, ale Jose Aldo i najprawdopodobniej Sergey „Crusher” Kovalev będą na karcie. Na 99,9 procent Aldo będzie walczył.

Aldo przygodę z zawodowym MMA rozpoczął w roku 2004 i do dziś stoczył 39 pojedynków, z których wygrał 31. Jose przez wiele lat dominował w wadze piórkowej. Siedem razy obronił pas mistrzowski. W ostatnich latach Aldo walczył w kategorii koguciej, w której chciał zdobyć mistrzowski tytuł. Ostatecznie doszedł do trzeciego miejsca najlepszych zawodników tej kategorii w UFC.