Freddie Roach, legendarny trener boksu, który miał już okazję pracować z Georgem St. Pierrem, w programie The MMA Hour potwierdził, że będzie ponownie trenował Kanadyjczyka i stanie w jego narożniku podczas walki z Michaelem Bispingiem.

Mamy już wszystko ustalone. Będę latał do Montrealu przynajmniej na trzy dni w każdym tygodniu i będziemy razem trenować. Możliwe, że zostanę tam również przez cały październik.

W trakcie negocjacji Kanadyjczyka z UFC mówiło się również o tym, że Roach odegrał znaczącą rolę w doprowadzeniu do porozumienia pomiędzy St-Pierrem, UFC, Ari Emanuelem i Daną Whitem.

Warto przypomnieć, że gdy Roach po raz pierwszy trenował z GSP, bardzo chwalił go za jego umiejętność przyswajania wiedzy.

GSP jest jak gąbka, wziął to co mu pokazałem i zaczął naprawdę trenować. Mógłby wrócić na drugi dzień i już znać ten ruch. Mówiłem mu, że pewnie siedział całą noc i trenował ten ruch, a on tylko się na to uśmiechał. GSP jest świetnym gościem, nie wiedział zbyt dużo o boksie, ale jeśli chodzi o umiejętność przyswajania, to wchłonął wszystko czego go nauczyłem. Móc pracować z jednym z najlepszych sportowców jest dla mnie zaszczytem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.