Justin Gaethje i Khabib Nurmagomedov
Justin Gaethje i Khabib Nurmagomedov

Justin Gaethje (MMA 21-2), który podczas gali UFC w Vancouver popisał się fenomenalnym nokautem w pierwszej rundzie na Donaldzie Cerronem (MMA 36-13), tuż po walce powiedział, że jednym z rywali, z którymi mógłby się bić jest Khabib Nurmagomedov (MMA 28-0). 

W rozmowie z mediami po gali powiedział też, że w teorii Khabib powinien go pokonać.

Jeśli rozpiszemy tę walkę na papierze, to najpewniej w takiej wersji rozważań on by mnie pokonał.

Gaethje jest jednak pewny, że teoria i praktyka będą się od siebie bardzo różnić.

Jestem bardzo atletyczny, kopię niezwykle mocno i uderzam podobnie. Aby w zapasach powstrzymać obalenia, musisz zderzyć siłę z siłą. Nie będę uciekał. Nie będę opierał się o siatkę. Jeśli on będzie chciał mnie obalić, będzie musiał zrobić to na środku. Zanim jednak pojawi się okazja, żeby spróbować, on będzie miał już okopane nogi.

Justin wierzy też w swoje umiejętności obrony przed obaleniami, o czym powiedział już jakiś czas temu w rozmowie z Arielem Helwanim.

Oczywistym jest, że nie wyszedłbym do tej walki z nastawieniem, aby próbować swoich sił z nim w zapasach. Wyszedłbym do starcia, by powstrzymać jego próby obaleń, a w tym od dawna jestem bardzo dobry. W klinczu natomiast potrafię zadawać mocne ciosy.

21 KOMENTARZE

 1. Kurła, zarówno Tony jak i Dżastin to mega starcia z Kabibem. Oby nie było dane nam czekać 1,5 roku na to.

 2. Szczerze mówiąc to wolałbym teraz zobaczyć Khabiba z Justinem niż z Tonym. Jednak cos czuję że McGregor jeszcze się wpierdoli w to wszystko.

 3. Jak w 1 r nie okopie nóg bardzo mocno to czeka go niemiłosierne lanie, nie powstrzyma tej lawiny dłużej niż 1,5r.

 4. Gaethje ma takie same szanse jak Dustin imo. Jak mu się uda zrobić to co umie najlepiej to spoko, jak nie to kończy pod siatka z zapiętym zęboleo i zaczynamy finał countdown

  Szkoda ze na ta walkę trzeba będzie poczekać, jeśli w ogóle się doczekamy.

 5. Co? Przegrał z mocnym Poirierem, pokonał w dobrym stylu Vicka, wygrał z Barbozą przez włożenie palca do oka, tak ze później Barboza nie widział nokautującego ciosu. No i ostatnio pokonał dziada Cerronego, którego forma to wielka niewiadoma, w teorytycznie dobrym stylu. Wydaje mi się, ze każdy z czwórki Khabib, Ferguson, Poirier, McGregor robią go z mniejszymi lub większymi problemami. Ale ciekawe, może Justin zaskoczy.

 6. Od ostatnich przeciwników Khabiba, Geathje wydaje się bardziej niebezpieczny, niewygodny…co nie znaczy, że nie skończy jak reszta. Oby to zestawili po Fergusonie. Jego ważną cechą  jest to, że mocno, bije i kopie w półdystansie. Nie potrzebuje wiele miejsca i czasu, aby wygenerować mocne ataki, a to może się bardzo przydać w klinczu, na rozerwanie, przy zejściach do nóg. Łatwe to nie będzie, ale jakaś szansa, że coś wsadzi i pójdzie za ciosem, w pierwszej czy drugiej rundzie jest.

 7. Cały problem z Gejczim jest taki, że nie wiadomo, jakie ma zapasy. Bo w teorii ma świetne, ale z praktyce niespecjalnie mieliśmy okazję się o tym przekonać.

 8. Jak Kebaba nikt nie upierdoli w stójce, to zostanie poskręcany w precla, będzie leżał, będzie bity, będzie płakał.

  Z Gejczim jest tyle dobrze (w teorii), że może być mu łatwiej utrzymać walkę w stójce.

  Cały problem z Gejczim jest taki, że nie wiadomo, jakie ma zapasy. Bo w teorii ma świetne, ale z praktyce niespecjalnie mieliśmy okazję się o tym przekonać.

  No właśnie. Tyrion też był zapaśnikiem niepraktykującym i Usman go zgwałcił.

 9. Gaethje ma takie same szanse jak Dustin imo. Jak mu się uda zrobić to co umie najlepiej to spoko, jak nie to kończy pod siatka z zapiętym zęboleo i zaczynamy finał countdown

  Szkoda ze na ta walkę trzeba będzie poczekać, jeśli w ogóle się doczekamy.

  Nie porownuj waciaka bez zapasow do zajebistego zapasiora z mlotkami w lapie.

 10. Nie porownuj waciaka bez zapasow do zajebistego zapasiora z mlotkami w lapie.

  Kurde, już za późno :childcry::korwinlaugh:.

  Po za tym ten waciak ujebał super zapasiora z młotkami w łapach, także faktycznie porównywać nie trzeba, weryfikacja już była.

 11. Kurde, już za późno :childcry::korwinlaugh:.

  Po za tym ten waciak ujebał super zapasiora z młotkami w łapach, także faktycznie porównywać nie trzeba, weryfikacja już była.

  Gejczi zmienil styl i taktyke od ich walki to po 1 a po 2 z Dustinem byla tylko napierdalanina a walka z Nurma tak nie bedzie wygladala.

 12. Gejczi zmienil styl i taktyke od ich walki to po 1

  Może nawet zmienić oprawki od okularów i fryzurę, co z tego? Walka była i dostał TKO, będzie rewanż to zobaczymy.

  z Nurma tak nie bedzie wygladala

  No wiadomo, że nie będzie. Po co tylko  jakieś faszystowskie "nie porównuj" dwóch typów z topu tej samej dywizji. :jjsmile: Jak akurat tych dwóch typów porównać się da, w niektórych sytuacjach (ewentualne zestawienie Justina z Khabibem) trzeba.

 13. Z Gejczim jest tyle dobrze (w teorii), że może być mu łatwiej utrzymać walkę w stójce.

  No właśnie. Tyrion też był zapaśnikiem niepraktykującym i Usman go zgwałcił.

  Dlaczego niepraktykującym? Tyrion przecież zapasy uskuteczniał intensywnie. Wonderboya obalał jako chyba jedyny w dywizji, Maia nawet raz go chyba nie sprowadził. Po prostu trafił na jeszcze lepszego zapasiora. Znaczy nie wiem czy lepszego w sensie technicznym, ale na pewno znacznie silniejszego i z dużo lepszą kondycją.

 14. Dlaczego niepraktykującym? Tyrion przecież zapasy uskuteczniał intensywnie. Wonderboya obalał jako chyba jedyny w dywizji, Maia nawet raz go chyba nie sprowadził. Po prostu trafił na jeszcze lepszego zapasiora. Znaczy nie wiem czy lepszego w sensie technicznym, ale na pewno znacznie silniejszego i z dużo lepszą kondycją.

  Niepraktykującym w tej konkretnej walce, co skończyło się tak, jak się skończyło…

 15. Dlaczego niepraktykującym? Tyrion przecież zapasy uskuteczniał intensywnie.

  No właśnie chyba nie intensywnie. Nie mówię, że ich nie używał, ale jako typowy zapaśnik jednak ofensywnie opierał się mocno na stójce i bombie w łapie. Defensywnie to inny temat, bo użycie zapasów było jakby wymuszane.

 16. Kurła, zarówno Tony jak i Dżastin to mega starcia z Kabibem. Oby nie było dane nam czekać 1,5 roku na to.

  a kiedy jest ten caly rambamdam czy jakos tak?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.