Junior Dos Santos o kontuzji

Przed dzisiejszym pojedynkiem na UFC Fight Night 166, Junior dos Santos (MMA 21-6) udzielił obszernego wywiadu portalowi mmafighting.com. Jak się okazuje, Brazylijczyk nie jest zdziwiony tym, że jego przeciwnik – Curtis Blaydes (MMA 12-2) – prosił o rady przed pojedynkiem klubowego kolegę Alistaira Overeema (MMA 45-18, 1 NC), który w 2015 roku znokautował dos Santosa.

Nie mam nic do Overeema. Walczyliśmy, on wygrał ten pojedynek i tyle. Jeśli Blaydes chciał wiedzieć jak z nim zawalczę, mógł po prostu zapytać. Powiedziałbym mu dokładnie co zrobię w naszym pojedynku. Zresztą, zapraszam go na sparing do mojego klubu jeszcze przed walką. Gwarantuję, że będę robił to samo co na walce i będzie to równie skuteczne. Wiadomo, zaskoczenie przeciwnika jest ważne, ale ważniejszą kwestią jest narzucenie swojego stylu walki przeciwnikowi. Wyjdę tam i narzucę swoje tempo.

Cigano został też zapytany czy obawia się zapasów Blaydesa.

Wydaje mi się, że taki będzie jego plan. Będzie chciał odwrócić moją uwagę od swoich zapasów, a później obalić. Ja jednak jak zawsze pójdę na nokaut. Jeśli uda mu się mnie sprowadzić, to poddam go. To będzie jego decyzja.

Zapytany, co sądzi o ewentualnej trylogii Daniela Cormiera i aktualnego mistrza kategorii ciężkiej – Stipe Miocica – oraz o ewentualne dalsze rozstrzygnięcia w dywizji królewskiej odpowiedział.

Nie sądzę, że Cormier i Miocic powinni walczyć po raz trzeci. Powinni zawalczyć z kimś innym, tak jak było to ze mną i Velazquezem. Wygrywając walkę z Blaydes’em znów ustawiam się w kolejce do pasa, a mamy jeszcze walkę Ngannou z Jairzinho. Jeśli wygra Rozenstruik, to powinienem dostać titleshota.

Junior dos Santos nie zgadza się jednak ze stwierdzeniem, że jeśli Jairzinho pokona Ngannou, to powinien zawalczyć o mistrzostwo kategorii ciężkiej.

Zrobił ogromny krok do przodu, zgadza się. Musi jednak jeszcze bardziej udowodnić, że zasługuje na walkę z mistrzem. Jeśli taka będzie decyzja UFC, mogę być kolejnym przystankiem na jego drodze.

 

10 KOMENTARZE

 1. Myślałem po nagłówku, że jakiś "hejter"został zaproszony na sparing a tu takie rozczarowanie.

  To nie polskie MMA chlopaku.

 2. Styl Juniora jest taki, że pod presją głupio się cofa i schodzi na bok przy siatce opuszczając łapy. Potem dostaje plombę. a potem jeszcze pojedzie do biedronki na lody, i po drodze do domu wtedy jeszcze, już do domu pojedzie.

 3. zapraszam go na sparing do mojego klubu

  hahah, S4 style 🙂

  Jeśli wygra Rozenstruik, to powinienem dostać titleshota.

  Junior dos Santos nie zgadza się jednak ze stwierdzeniem, że jeśli Jairzinho pokona Ngannou, to powinien zawalczyć o mistrzostwo kategorii ciężkiej.

  halo panie redaktoze, coś tu się nie spina

 4. halo panie redaktoze, coś tu się nie spina

  No JDS twierdzi, że jeśli Rozenstruik wygra z

  hahah, S4 style 🙂

  halo panie redaktoze, coś tu się nie spina

  Przeczytaj jeszcze raz, powoli. Wszystko się spina 🙂

 5. No JDS twierdzi, że jeśli Rozenstruik wygra z

  Przeczytaj jeszcze raz, powoli. Wszystko się spina 🙂

  aaa dobra, przepraszam mój błąd 🙂

  Czytałem to kilka razy a mimo tego widziałem "powinien dostać" zamiast "powinienem". Chyba już zmęczony byłem 🙂

 6. Styl Juniora jest taki, że pod presją głupio się cofa i schodzi na bok przy siatce opuszczając łapy. Potem dostaje plombę. a potem jeszcze pojedzie do biedronki na lody, i po drodze do domu wtedy jeszcze, już do domu pojedzie.

  Zawsze się zastanawiam jak czytam twoje posty czy coś bierzesz

 7. Zawsze się zastanawiam jak czytam twoje posty czy coś bierzesz

  Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi, jak śpiewał Krawczyk

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.