Przed dzisiejszym pojedynkiem na UFC Fight Night 166, Junior dos Santos (MMA 21-6) udzielił obszernego wywiadu portalowi mmafighting.com. Jak się okazuje, Brazylijczyk nie jest zdziwiony tym, że jego przeciwnik – Curtis Blaydes (MMA 12-2) – prosił o rady przed pojedynkiem klubowego kolegę Alistaira Overeema (MMA 45-18, 1 NC), który w 2015 roku znokautował dos Santosa.

Nie mam nic do Overeema. Walczyliśmy, on wygrał ten pojedynek i tyle. Jeśli Blaydes chciał wiedzieć jak z nim zawalczę, mógł po prostu zapytać. Powiedziałbym mu dokładnie co zrobię w naszym pojedynku. Zresztą, zapraszam go na sparing do mojego klubu jeszcze przed walką. Gwarantuję, że będę robił to samo co na walce i będzie to równie skuteczne. Wiadomo, zaskoczenie przeciwnika jest ważne, ale ważniejszą kwestią jest narzucenie swojego stylu walki przeciwnikowi. Wyjdę tam i narzucę swoje tempo.

Cigano został też zapytany czy obawia się zapasów Blaydesa.

Wydaje mi się, że taki będzie jego plan. Będzie chciał odwrócić moją uwagę od swoich zapasów, a później obalić. Ja jednak jak zawsze pójdę na nokaut. Jeśli uda mu się mnie sprowadzić, to poddam go. To będzie jego decyzja.

Zapytany, co sądzi o ewentualnej trylogii Daniela Cormiera i aktualnego mistrza kategorii ciężkiej – Stipe Miocica – oraz o ewentualne dalsze rozstrzygnięcia w dywizji królewskiej odpowiedział.

Nie sądzę, że Cormier i Miocic powinni walczyć po raz trzeci. Powinni zawalczyć z kimś innym, tak jak było to ze mną i Velazquezem. Wygrywając walkę z Blaydes’em znów ustawiam się w kolejce do pasa, a mamy jeszcze walkę Ngannou z Jairzinho. Jeśli wygra Rozenstruik, to powinienem dostać titleshota.

Junior dos Santos nie zgadza się jednak ze stwierdzeniem, że jeśli Jairzinho pokona Ngannou, to powinien zawalczyć o mistrzostwo kategorii ciężkiej.

Zrobił ogromny krok do przodu, zgadza się. Musi jednak jeszcze bardziej udowodnić, że zasługuje na walkę z mistrzem. Jeśli taka będzie decyzja UFC, mogę być kolejnym przystankiem na jego drodze.

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.