junior

Junior dos Santos będzie próbował wrócić na zwycięski szlak na gali UFC w Chorwacji, która odbędzie się 10 kwietnia. „Cigano” w ostatnim boju uległ Alistairowi Overeemowi, a kolejną walkę stoczy z Benem Rothwellem. Były mistrz wagi ciężkiej w rozmowie z MMAFighting porównuje swojego najbliższego rywala do Conora McGregora:

Widzę między nimi podobieństwa. Są trochę różni, Conor mówi więcej, ale mam na myśli pewność siebie. Oni szczerze wierzą w to, co mówią. To czasem może brzmieć niedorzecznie, ale oni naprawdę wierzą, że mogą zrobić wszystko, o czym mówią. To mocna strona Bena Rothwella.

On wierzy w narzędzia, które ma. Jest silny, duży – to będzie trudna walka dla nas obu. Myślę, że będzie próbował wymieniać się ze mną ciosami, ale jego starcie z Barnettem pokazało, że trzeba uważać na każdą płaszczyznę. Może i nie ma w arsenale wielu technik, ale wie jak je dobrze wykorzystać, więc trzeba uważać.

Dos Santos przeplata zwycięstwa z porażkami od czasu utraty pasa mistrzowskiego w 2012 roku i powraca po porażce w boju, którego stawką nie był już tytuł.

Poprosiłem o walkę w jak najszybszym możliwym terminie i cieszę się, że UFC mi ją dało.

– mówi Brazylijczyk.

Szukano innych rywali, ale cieszę się, że Rothwell to zaakceptował. Chcę zawalczyć trzy razy w tym roku. Po kwietniowym pojedynku chciałbym powrócić w sierpniu, a potem zawalczyć w grudniu.

Zawiedziony swoim występem na UFC on FOX 17, gdzie uległ Alistairowi Overeemowi, „Cigano” widzi Rothwella jako pierwszą przeszkodę w drodze do czołówki swojej kategorii wagowej:

Niestety, w ostatnim boju nie poszło mi jak planowałem. Popełniłem wiele błędów i zapłaciłem za to cenę, ale wiem co potrafię i do czego jestem zdolny. Mam wszystko co trzeba by być znowu mistrzem świata. Następny krok to pokonanie Rothwella, który ma na koncie kilka świetnych występów. W rankingu jest wyżej od gościa, który ze mną wygrał i będziemy się bić w walce wieczoru gali w Chorwacji, więc to jest dla mnie duża okazja.

23 KOMENTARZE

 1. Zawodnik który po zdobyciu pasa osiadł na laurach, zero rozwoju. Dodatkowo po tej katordze z Cainem, zatracił swoje atuty refleks i kombinacje. Z Koniem wyglądał tragicznie, z Rothwellem może się skończyć tak samo. Cygan to już jest rywal dla Fedora 🙂 a nie na czołówkę UFC.

 2. Ale Benowi na pewno nikt tekstów nie pisze. Jego evil laugh załatwia conorowe lwy i gazele na lajcie.

 3. Cygan to wporzo gość, który niestety miał nieprzyjemność spotkania na swojej drodze Caina.
  Rothwell idzie jak burza i raczej nie powinien mieć problemów z mocno już wyeksploatowanym Juniorem.

 4. Era Juniora się skończyła, tak jak się zaczęły kontrole antydopingowe. Nie ma już tego czegoś, co kiedyś.

 5. Achort

  Bez towaru niestety będzie ciężko 🙁 Niestety, bo lubię jdsa.

  Ludzie przestańcie:) Towar jak był, tak jest. Tylko, że nowej generacji. Takich zawodników jak jds stać na najnowsze technologie.

 6. Chciałbym zobaczyć walkę Bena z Conorem. Ben złapał by za łeb, rzucił o ziemię i po waleczce.

 7. JDS przejedzie po nim jak pociąg, a wy połkniecie zderzak. Do zobaczenia 10tego. Nie oszczędzajcie kasy na zakładach.

 8. Nie oszczędzajcie kasy na zakładach? Musiałby w końcu coś pokazać.

 9. luksusowyjacht

  Ludzie przestańcie:) Towar jak był, tak jest. Tylko, że nowej generacji. Takich zawodników jak jds stać na najnowsze technologie.

  Masz rację, jest. Ale w przypadku JDSa jest to towar słabszy, nie ten który był kilka walk temu. Widać to i po sylwetce i po dyspozycji 😀

 10. Natix

  No tylko że Ban w porównaniu do Conora umie walczyć w parterze

  Jest też od niego większy. Wydaje się, iż różnic jest jednak więcej niż podobieństw.

  😉

 11. jihaad

  Jest też od niego większy. Wydaje się, iż różnic jest jednak więcej niż podobieństw.

  😉

  Ben jest głupi, Conor cwany. Chociaż zobaczyłbym jak Ben rzuca zwłoki Conora w trybuny. Byłby to nowy level MMA.

 12. azzteek

  JDS przejedzie po nim jak pociąg, a wy połkniecie zderzak. Do zobaczenia 10tego. Nie oszczędzajcie kasy na zakładach.

  Tak jak ze szklanym Reemem, którego miał znokautować pierwszym strzałem? Po tej walce kompletnie straciłem wiarę w Dos Santosa. Przez 5 rund Big Ben na pewno jebnie jakiegoś luja dosłownie ogłuszacza.

 13. Piszecie, że JDS to już nie ten sam Cygan, że już wielkie walki za nim. Tak samo było z Arlovskim czy Overeemem. Nie zdziwie się, jak JDS nagle wygra 3-4 walki pod rząd i będzie walczył o tytuł. Nie takie rzeczy widziała waga ciężka UFC.

 14. kusido

  Nie mogę uwierzyć o Conorze mówią już zawodnicy wagi ciężkiej. Co się dzieje?

  Wszedł im do głowy 🙂
  Z JDS'em serio coś jest nie tak. Miał Konia pod klatką, a nie zadawał w ogóle żadnych ciosów. Przecież kiedyś to by Reema zmasakrował w tej klatce.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.