Jose „Shorty” Torres jest pierwszym oficjalnie zwolnionym zawodnikiem UFC z powodu planów rozwiązaniu dywizji muszej.

26-letni Jose Torres (MMA 8-1) żegna się z UFC po przegranej walce z Alexem Perezem na gali UFC 227 w sierpniu tego roku. Wcześniej Amerykanin pokonał przez nokaut Jareda Brooksa i tym samym kończy swoją przygodę z organizacją z bilansem 1-1.

Organizacja UFC nie zabrała oficjalnie stanowiska w tej sprawie. Według nieoficjalnych informacji, część zawodników dostanie możliwość walki w innej kategorii wagowej a część zostanie zwolniona. Niestety w przypadku Torresa, nie dostał on możliwości przejścia do wyższej wagi:

Jestem pierwszym który został zwolniony. Nie zdążyłem dokończyć mojego kontraktu z UFC w którym mam jeszcze dwie walki do stoczenia. Likwidują część mojej dywizji, nie dając niektórym z nas szansy na zmianę kategorii wagowej i udowodnienie, że zasługujemy na to. Nadszedł czas na zmiany. Powodzenia wszystkim mniejszym zawodnikom!

Poniżej rekord zawodnika:

Update:

Kolejnym zwolnionym zawodnikiem z dywizji muszej jest Jarred Brooks który w organizacji UFC osiągnął bilans 2-2 i odchodzi z organizacji po wygranej walce z Roberto Sanchezem na UFC 228.

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.