Organizacja UFC oficjalnie potwierdziła nową walkę wieczoru sobotniej gali UFC 251 w Abu Zabi.

Wczoraj wieczorem Jorge Masvidal otrzymał negatywny wynik testu na COVID-19, dzięki czemu jego walka z Kamaru Usmanem o tytuł mistrza wagi półśredniej została oficjalnie potwierdzona przez organizację UFC. Dojdzie do niej w najbliższą sobotę podczas gali UFC 251 na wyspie Yas w Abu Zabi.

Jorge Masvidal i Kamaru Usman udali się w niedzielę do Las Vegas, aby sfinalizować kontrakty na hitowe starcie oraz przejść dodatkowe testy na COVID-19. Jutro zawodnicy wylecą prywatnymi samolotami do Abu Zabi gdzie przejdą tak jak pozostali zawodnicy walczący na UFC 251, trzy dodatkowe testy na koronawirusa.

Bohaterowie walki wieczoru gali UFC 251 nie będą lecieć tym samym samolotem, ponieważ Masvidal skorzysta z prywatnego odrzutowca wynajętego przez firmę menadżerską First Round Management. Po wylądowaniu w Abu Zabi, Usman, Masvidal oraz ich trenerzy przejdą kilka kolejnych testów na COVID-19 oraz będą zmuszeni skorzystać z jednodniowej kwarantanny zanim zostaną dopuszczeni do udziału w sobotniej gali.

Organizacja UFC doszła do porozumienia z Jorge Masvidalem w ciągu zaledwie kilku godzin po tym gdy Gilbert Burns po pozytywnym teście na koronawirusa wypadł z walki wieczoru gali UFC 251. „Gamebred” od dłuższego czasu był głównym kandydatem do walki o pas mistrza wagi półśredniej ale wypadł z planów UFC ponieważ nie był w stanie porozumieć się z organizacją co do zarobków. Teraz kiedy obie strony doszły do porozumienia, Masvidal dostanie swoją pierwszą szansę w karierze zdobycia mistrzowskiego pasa organizacji UFC.

23 KOMENTARZE

 1. To jest dopiero gangsterskie zagranie, no ale to cały Mas

  Kibicuje mu z całego serca i mam nadzieje ze znokautuje Usmana jakimś potężnym lujem

 2. Bohaterowie walki wieczoru gali UFC 251 nie będą lecieć tym samym samolotem, ponieważ w takiej sytuacji do walki wieczoru doszłoby jeszcze przed wylądowaniem w Abu Zabi.

  Poprawiłem.

 3. Sporo osób tutaj cisnęlo z Masem że płacze o hajs zamiast walczyc, a okazało się że rozegrał to wszystko idealnie. Fakt że miał trochę szczęścia że tak się to potoczyło, ale szczęściu trzeba pomóc. Nie dość że dostał walkę mistrzowska to zapewne skosi dużo wiecej siana niż mu oferowali jeszcze jakiś czas temu. Trochę się chłopak potargowal ale myślę że było warto

 4. Oczywiście, że easy win dla Usmana. Ci, co myslą, że CHORCHE ma jakiekolwiek szanse (albo, że kurwa duże) to są naiwni. Zapasy będą przetestowane i walka stłamszona. Mata powycierana. Decyzja jednogłośna i chuj.

 5. Sporo osób tutaj cisnęlo z Masem że płacze o hajs zamiast walczyc, a okazało się że rozegrał to wszystko idealnie. Fakt że miał trochę szczęścia że tak się to potoczyło, ale szczęściu trzeba pomóc. Nie dość że dostał walkę mistrzowska to zapewne skosi dużo wiecej siana niż mu oferowali jeszcze jakiś czas temu. Trochę się chłopak potargowal ale myślę że było warto

  Kasa kasą ale ma JAJCA że wychodzi z Usmanem praktycznie z dnia na dzień

 6. Kasa kasą ale ma JAJCA że wychodzi z Usmanem praktycznie z dnia na dzień

  Toc chlop jest od dawna w treningu ich walka miala sie juz odbyc z miesiac temu przeciez nie siedzial na kanapie tylko zapierdalal. Nie wyszedl by do Usmana bedac nawet w 50% przygotowany…

 7. Toc chlop jest od dawna w treningu ich walka miala sie juz odbyc z miesiac temu przeciez nie siedzial na kanapie tylko zapierdalal. Nie wyszedl by do Usmana bedac nawet w 50% przygotowany…

  Mordo wiadomo… Nie miałem na myśli postaci Rocky'ego :lol:. Po prostu imponuje mi że to wziął.

 8. Jeśli Jorge się gotował na Usmana od dawna,a ten drugi układał się pod Burnsa to imo ta zmiana jest na korzyść Masvidala. #teamTonyMontana

 9. Oczywiście, że easy win dla Usmana. Ci, co myslą, że CHORCHE ma jakiekolwiek szanse (albo, że kurwa duże) to są naiwni. Zapasy będą przetestowane i walka stłamszona. Mata powycierana. Decyzja jednogłośna i chuj.

  Ja myślę, że Masowi jako BMF, pozostają jakieś śmiałe, energochłonne i ryzykowne akcje na początku rund, z ok. 20% szans na powodzenie. Tym samym wzrasta szansa, że Usman go zajebie, albo tak mocno wymęczy, że również zajebie.

 10. trochę mało czasu na przygotowania dla masa, wyczuwam gwałt ze strony murzyna.

  obym się mylił.

  Podobno jest od dawna w treningu, także zobaczymy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.