Woodley

Oprócz walki mistrzowskiej w kategorii półśredniej, UFC ogłosiło także pojedynek dwóch pretendentów w tej kategorii. Johny Hendricks zawalczy z Tyronem Woodleyem na UFC 192 w Houston. 

Tyron Woodley (MMA 15-3, 4. w rankingu MMARocks) wejdzie do oktagonu w październiku po dwóch wygranych z rzędu. Amerykanin odprawił w zeszłym roku Donga Hyuna Kima ciosami w pierwszej rundzie, a w tym zwyciężył przez niejednogłośną decyzję z Kelvinem Gastelumem. Wcześniej „Wybraniec” uległ po trzech rundach niedawnemu pretendentowi, Rory’emu MacDonaldowi.

Johny Hendricks (MMA 17-3, 2. w rankingu MMARocks) w ostatnich dwóch latach zmierzył się tylko z dwoma przeciwnikami. Po dwóch pojedynkach z Robbiem Lawlerem „Bigg Rigg” najpierw zdobył pas UFC, a następnie go stracił. W tym roku 31-latek walczył z Mattem Brownem w marcu i wygrał przez jednogłośną decyzję.

UFC 192 odbędzie się 3 października w Houston w Teksasie.

25 KOMENTARZE

 1. Typowy przykład zestawienia broniącego się sportowo, drabinkowo i… kibicowsko 🙂 Będzie dobra bitka.

 2. Aktualnie po odejściu gsp kategoria półśrednia jest najbardziej wyrównaną kategorią wagową w ufc Zestawienie super. Ja będę kibicował Woodleyowi. Wie ktoś kiedy kończy się zawieszenie Lombardowi?

 3. Przegrany z przegranym czyli Condit z jednym z tych dwóch

  Serio jesteś taki pewien Lawlera? Zauważ, że Condit przegrywał głównie przez braki z zapasach, w stójce prezentuje kosmiczny poziom. Robbie sprowadzał nie będzie, więc szanse Condita rosną.

  Wg mnie Condit spokojnie może to ugrać. świetnie kopie i bije ciosy w różnych płaszczyznach. Jak dla mnie Condit to ugra.

 4. Hendricks go pewnie ogarnie w zamulający sposób. Gdzie te czasy, kiedy jego lewy wyłączał światło… Wolałbym, żeby wygrał Woodley, tylko po to, żeby się coś przetasowało w topie WW.

 5. Wszystko zależy od tego, w jakiej formie wyjdzie Hendricks. Jeśli nie zapasł się jak świnia na roztrenowaniu i nie będzie musiał zbijać zbyt wielu kg, to powinien ogarnąć. Obaj dobrzy zapaśnicy, więc pewnie walka rozegra się w stójce, a tam przewagę powinien mieć brodacz ( ten biały 😀 ).

 6. Zestawienia mega fajne ale właśnie zgadzam się z @maras że ostatnie walki Hendricksa są średnio fajne dla oka i też mi brakuje pierdolnięcia z wity z czego słynął zawsze. Jeśli będą chcieli udowodnić kto jest lepszym zapaśnikiem to może być zamułka…

 7. Hendricks ma tera przeciwników z twardymi łbami.Ostatnie dwie walki no z Lawlerem słabo , a z Brownem walka no dobra ,ale dupy nie urywa.Hendricks jest lepszy w każdej płaszczyźnie od Woodleya

 8. Typowy przykład zestawienia broniącego się sportowo, drabinkowo i… kibicowsko 🙂 Będzie dobra bitka.

  Drabinkowo nie.

 9. Nieźle. To będzie pierwsze starcie w którym nie kibicuje totalnie żadnemu zawodnikowi, bo obu strasznie nie znoszę. Ale z tej dwójki to chyba bardziej mimo wszystko Rumcajsa

 10. Nie przepadam za Rumcajsem,  będę kibicował Woodleyowi, ale sądzę, że wygra Hendricks zapasami

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.