View this post on Instagram

The Thrill and the Agony. #UFCVegas5

A post shared by ufc (@ufc) on

Joanne Calderwood po przegranej walce z Jennifer Maią na wczorajszej gali UFC Vegas 5, straciła przytomność i została zabrana do lokalnego szpitala.

Czołowa zawodniczka wagi muszej, Joanne Calderwood po przegranej walce z Jennifer Maią, podczas rutynowego badania straciła przytomność i natychmiast trafiła do szpitala w Las Vegas. O sprawie poinformował na konferencji prasowej Dana White.

Według menadżera Calderwood, Danny’ego Rubensteina, szkocka wojowniczka podczas rutynowego badania po walce, nagle zemdlała a jej główny trener i narzeczony John Wood złapali ją, zanim zdążyła uderzyć o ziemię. Calderwood została natychmiast przewieziona do szpitala na kolejne badania i leczenie:

„Teraz jest już w porządku”, Rubenstein powiedział w rozmowie z portalem MMA Fighting. „Jo była badana w pokoju lekarskim i nagle zemdlała. John ją złapał, położyli ja na ziemi i wywieźli na noszach do szpitala. Po drodze do szpitala spadło jej tętno, ale teraz się ustabilizowało”.

Calderwood nadal przebywa w miejscowym szpitalu, nie wiadomo jeszcze, co dokładnie spowodowało, że straciła przytomność po walce.

33-letnia Joanne Calderwood przegrała walkę z Jennifer Maią pod koniec pierwszej rundy przez dźwignie na staw łokciowy. Przed tą porażką, Szkotka była główną pretendentką do walki o pas wagi muszej z Valentiną Shevchenko z którą miała zmierzyć się w czerwcu ale do walki nie doszło z powodu kontuzji mistrzyni. Calderwood zdecydowała się nie czekać na walkę o pas i zaryzykowała starcie z Maią, która według prezydenta organizacji UFC, zajęła jej miejsce i dostanie szansę walki o złoto:

„Myślę, że to jest walka którą teraz zrobimy” – powiedział White. „Mam dużo szacunku dla Jojo. Ciężko pracuje, poważnie traktuje swoją karierę i odkąd przeprowadziła się do Vegas jej kariera powróciła na właściwe tory. Jennifer wyglądała dziś cholernie dobrze.  Jej walka z Shevchenko ma sens ”.

Chęć stoczenia takiej walki wyraziła również mistrzyni dywizji:

 

14 KOMENTARZE

 1. Skoro Jennifer wysłała Jojo do szpitala, to Demian by ją zabił. :roberteyeblinking:

  Dobra, to bez sensu. :razz:utinlaugh:

 2. "Jo była badana w pokoju lekarskim i nagle zemdlała"

  Pani Joanno, mówi się "Ja byłam badana w pokoju lekarskim i nagle zemdlałam":lol:

  A tak poważnie to dobra walka, szybkie kombinacje i skuteczna balacha.

  :frankapprove:

 3. „Myślę, że to jest walka którą teraz zrobimy” – powiedział White. „Mam dużo szacunku dla Jojo. Ciężko pracuje, poważnie traktuje swoją karierę i odkąd przeprowadziła się do Vegas jej kariera powróciła na właściwe tory. Jennifer wyglądała dziś cholernie dobrze. Jej walka z Shevchenko ma sens ”.

  Średnio widzę sens w TS dla Mai. Pierwsza wygrana po porażce, do tego dwie wcześniejsze walki z przestrzeloną wagą. Fakt, że Valentina w tej dywizji jest jak Porsche przy Fiatach 126p, ale znajdą się fighterki, które bardziej zasługują.

 4. Średnio widzę sens w TS dla Mai. Pierwsza wygrana po porażce, do tego dwie wcześniejsze walki z przestrzeloną wagą. Fakt, że Valentina w tej dywizji jest jak Porsche przy Fiatach 126p, ale znajdą się fighterki, które bardziej zasługują.

  Znaczy się kto? Bo z tego co ja widzę, to żadna nie zasługuje. :śmiech:

 5. Znaczy się kto? Bo z tego co ja widzę, to żadna nie zasługuje. :śmiech:

  Może źle się wyraziłem. Zasługują z braku laku, bo i tak wiadomo jaki będzie wynik niezależnie kto tam wyjdzie :roberteyeblinking:

 6. Może źle się wyraziłem. Zasługują z braku laku, bo i tak wiadomo jaki będzie wynik niezależnie kto tam wyjdzie :roberteyeblinking:

  Z Calderwood mógł być szybki finisz. Z Maią czuję, że Valentina będzie ostrożnie pykać cały dystans żeby nie być zagrożoną w parterze. Chyba że wejdzie KO.

 7. Bo z tego co ja widzę, to żadna nie zasługuje. :śmiech:

  To żeńska dywizja. Wygrywasz jedną walkę i masz TS, bo reszta z topu swoje przegrała. :korwinlaugh:

 8. Chyba od tej dźwigni przytomności nie straciła?

  Maia ma dobry boks, może zaskoczyć też w parterze, nie będzie dziewczyną do bicia w walce z Szewczenko, ale szanse chyba nieduże.

 9. Skoro Jennifer wysłała Jojo do szpitala, to Demian by ją zabił. :roberteyeblinking:

  Dobra, to bez sensu. :razz:utinlaugh:

  :mamed:

 10. To żeńska dywizja. Wygrywasz jedną walkę i masz TS, bo reszta z topu swoje przegrała. :korwinlaugh:

  Od zawsze powtarzam zaorac…

 11. Czołowa zawodniczka wagi muszej, Joanne Calderwood po przegranej walce z Jennifer Maią

  Przed tą porażką, Szkotka była główną pretendentką do walki o pas wagi muszej z Valentiną Shevchenko

  Ale ta dywizja jest beznadziejna

  :burnit:

  Zdrowia dla JoJo.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.