Podczas gali UFC 300 Jiri Prochazka, były mistrz wagi półciężkiej, zmierzy się z Aleksandarem Rakiciem. Czech wierzy, że jeśli wygra, w następnym starciu stanie ponownie do walki o pas.

Podczas gali UFC 295, która odbyła się 11 listopada 2023 roku w Nowym Jorku, Jiri Prochzka stanął do walki o pas z Alexem Pereirą, ale został przez niego znokautowany w drugiej rundzie pojedynku. Teraz Prochazka wróci do klatki i na gali UFC 300 stanie do rywalizacji z Aleksandarem Rakiciem. Przed zbliżającym się pojedynkiem Prochazka w rozmowie dla The Schmo powiedział:

Cieszę się, że wracam szybko do rywalizacji. Wierzę, że po ostatniej walce, która zbyt wcześnie się zakończyła, jeśli wygram najbliższy pojedynek – a uważam, że jestem w stanie to zrobić – zasłużę na starcie o pas.

Prochazka przedstawił też swoje spojrzenie na potencjalny rewanż z Alexem Pereirą.

Z jednej strony chciałbym z nim ponownie zawalczyć, ale to zależy od tego, czy on wygra. Ostatecznie jednak samo odzyskanie tytułu nie jest dla mnie tak ważne, jak to, żeby pokazać, że jestem znowu lepszym zawodnikiem, że rozwinąłem się i wykonałem kolejny krok na swojej drodze. Tu właśnie o to chodzi, o jakość, o świetny występ i radość z walczenia.

Przed walką z Pereirą Jiri Prochazka pozostawał niepokonany w organizacji UFC, a w całej karierze był niepokonany od roku 2016. W oktagonie UFC stoczył do tej pory cztery pojedynki. Pokonał Volkana Oezdemira, Dominicka Reyesa i Glovera Teixeirę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

F
Faryzejusz

ONE FC
Super Heavyweight

2,623 komentarzy 5,970 polubień

A z jakiej to racji? Miałeś swoją szansę w walce z Perierą a teraz masz dostać walkę o pas po pokonaniu typa, który nie walczył 2 lata? Litości...

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Heavyweight

17,539 komentarzy 73,553 polubień

Zasłużysz na eliminator z Ankalajewem Pocharatka.

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of dawid91
dawid91

Maximum FC
Featherweight

1,488 komentarzy 4,990 polubień

Zasłużysz na eliminator z Ankalajewem Pocharatka.

Ankalaev niech spierdala

Odpowiedz 1 Like