Alistair Overeem jest jednym z bardziej doświadczonych zawodników MMA. Holenderski fighter ma dziś 40 lat i ponad 60 walk na koncie. Wcześniej stoczył też wiele pojedynku na zasadach K-1. W roku 2010 został mistrzem K-1 World Grand Prix. W MMA zdobył pas organizacji Dream i Strikeforce. Do kolekcji brakuje mi jednak pasa UFC.

Overeem cały czas jednak ambitnie podchodzi do swojej kariery i liczy na to, iż wywalczy upragniony tytuł. Zawodnik postanowił o tym przypomnieć i zapowiedział w mediach społecznościowych jeszcze jeden szturm na szczyt wagi ciężkiej przed końcem kariery.

Po swojej ostatniej wygranej walce z Waltem Harrisem, Overeem otwarcie powiedział o tym jak widzi swoją przyszłość.

Nadal polujemy na tytuł mistrzowski. Powiedziałbym, że jestem w ostatniej fazie swojej kariery więc mam dwie rzeczy w głowie: zakończyć karierę i zawalczyć raz jeszcze o tytuł mistrzowski.

Zdobycie tytułu UFC byłoby zapewne najlepszym możliwym zwieńczeniem kariery Holendra. Overeem walczył już raz o pas wagi ciężkiej UFC, ale uległ wówczas aktualnemu mistrzowi, Stipe Miocicowi.

Popularny „The Demolition Man” (MMA 46-18, 1 NC) w ostatnich 4 walkach ma bilans 3-1. Przegrał tylko z Jairzinho Rozenstruikiem. W swojej karierze Holender mierzył się z m.in. Fabricio Werdumem, Juniorem dos Santosem, Markiem Huntem, Brockiem Lesnarem, Curtisem Blaydesem czy Frankiem Mirem.

Zobacz również: Cormier: „To szaleństwo. Nie próbuję specjalnie wkładać rywalom palców w oczy”

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.