Podczas ostatniej gali UFC w walce wieczoru doszło do niesamowitego starcia pomiędzy Dustinem Poirierem i Danem Hookerem. Zawodnicy stoczyli z sobą prawdziwą wojnę w oktagonie, a zwycięzcą starcia został Poirier, który ma za sobą wiele efektownych starć w organizacji UFC.

Mike Brown, trener Poiriera, uważa że, jego podopieczny stał się dzięki temu jednym z najbardziej ekscytujących zawodników w amerykańskiej organizacji.

Już sam nie wiem ile Dustin miał z rzędu walk wieczoru, ale było tego sporo. Czuję, że on niesie na swoich barkach wiele wydarzeń UFC. On jest zawodnikiem, którego wszyscy chcą oglądać. On jest też moim przyjacielem, ale patrząc z perspektywy fana, trzeba powiedzieć, że jest tylko kilku takich zawodników jak on.

Brown w rozmowie dla serwisu MMA Junkie dodał również:

On daje świetne walki, walki, które są kandydatami do starcia roku i to nie dlatego, że ktoś został efektownie znokautowany. W jego przypadku, jeśli walka odbywa się na pełnym dystansie, można mieć pewność, że to będzie dzikie starcie.

Dla Poiriera ostatni występ był powrotem do oktagonu po przegranym starciu mistrzowskim z Khabibem Nurmagomedovem. „Diamond” był wcześniej posiadaczem tymczasowego tytułu wagi lekkiej, a obecnie plasuje się na 3 miejscu w oficjalnym rankingu UFC. Amerykanin kontynuuje świetny okres w swojej karierze. W ostatnich latach wygrywał m.in. z Justinem Gaethjem, Eddiem Alvarezem, czy Maxem Hollowayem. Podczas UFC on ESPN 12 udało mu się przerwać passę trzech zwycięstw z rzędu Dana Hookera.

Zobacz również: Poirier: „Jeśli mógłbym wybrać, walczyłby w taki sposób do końca mojej kariery”

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.