Kevin Jairaj-USA TODAY Sports

Bliskie finalizacji jest starcie o pas kategorii słomkowej, w którym aktualna mistrzyni Jessica Andrade (MMA 20-6) będzie broniła tytułu w walce z Weili Zhang (MMA 19-1). Pojedynek planowany jest na galę w Chinach, która odbędzie się 31 sierpnia w Shenzhen.

Kontrakty na walkę nie zostały jeszcze podpisane, ale jak donosi ESPN – niewiele zostało, by oficjalnie ogłosić ten pojedynek jako walkę wieczoru sierpniowej gali. UFC zagości w Chinach po raz trzeci w swojej historii.

Jessica Andrade zdobyła pas na UFC 237, kiedy to slamem znokautowała ówcześnie panującą Rose Namajunas (MMA 8-4). Walka odbyła się 11 maja w Rio de Janeiro. Brazylijka w swoich ostatnich 8 walkach, aż 7 razy pokonywała swoje rywalki, a jedyną pogromczynią Andrade była Joanna Jędrzejczyk (MMA 15-3), która wygrała jednogłośnie na punkty po pięciu rundach emocjonującego pojedynku.

Weili Zhang notuje aktualnie świetną serię 19 zwycięstw z rzędu, a trzy ostatnie to pojedynki stoczone dla UFC. W swojej ostatniej walce na UFC 235, 2 marca pokonała jednogłośną decyzją sędziów Tecie Torres (MMA 10-4). Była to zdecydowanie najważniejsza wygrana w karierze Chinki, która jak się okazuje – praktycznie doprowadziła ją do starcia o mistrzostwo UFC.

41 KOMENTARZE

 1. Ciekawe dlaczego nie z Suarez, może termin jej nie odpowiadał i wolała na spokojnie poczekać na swoją kolej. Chinka seria imponująca ale Andrade powinna ogarnąć

 2. Najlepszy i w tej chwili jedyny moment aby poważnie zwrócić uwagę chińskich portfeli, tzn. kibiców na UFC.

  Jeśli przegapią moment tej Chinki to kolejna taka okazja może się prędko nie powtórzyć, a to trochę portfeli tzn. kibiców jest.

 3. Andrade tak obsrana, że pojedzie do Chin.

  Obie mają fajny, widowiskowy styl jednak Andrade wydaje się być klasę wyżej.

  Andrade znowu przez kardio, Chinka w życiu nie przewalczyła 5 rund.

  Sprytnie to obmyślone, ta Chinka dużo lepiej walczy w Chinach, bo jej trener nie dostaje wizy na wjazd do USA, a pewnie to nie jedyny powód (jak działa USADA w Chinach, lol?). Andrade raczej wygra, chyba, że Chinka będzie czymś napizgana.

  Chinka wygrywa, jedzie do Stanów, tam walczy gorzej, Namajunas znowu mistrzynią, i nie będą jej zawracać głowy Andrade, z którą nie ma szans.:jjsmile:Jak sobie prześledzisz historię dywizji od samego początku,UFC robiło wszystko, żeby Namajunas była mistrzynią.

 4. @kubabuba

  Tak, a potem będzie znów naklejać karteczki. (ciekawe z czym tym razem… "oddychaj"? "nie blokuj slamów szyją"? "żyj jedz kochaj"? czy inne tam pierdalamentololo….)

 5. Andrade tak obsrana, że pojedzie do Chin.

  Mogła Asi pojechać do Chin. Szkoda tylko, że odrzuciła wyzwanie tej Zhang. Teraz Chinka zawalczy o pas, a Asia dalej będzie cierpliwie czekać, bo przecież wujek Dana jej obiecał.

 6. Mogła Asi pojechać do Chin. Szkoda tylko, że odrzuciła wyzwanie tej Zhang. Teraz Chinka zawalczy o pas, a Asia dalej będzie cierpliwie czekać, bo przecież wujek Dana jej obiecał.

  Ty mogłeś pojechać do Chin i zawalczyć, nie wiesz o czym gadasz, ale wiadomo fani mma łykają bzdury jak pelikany. UFC chciało dużej walki na fajt najcie w Chinach, bo otwierają tam PI. Nie udało się z Aśką to pojedzie zastępstwo.:lol::lol::lol:

  Tak, a potem będzie znów naklejać karteczki. (ciekawe z czym tym razem… "oddychaj"? "nie blokuj slamów szyją"? "żyj jedz kochaj"? czy inne tam pierdalamentololo….)

  Namajunas chce rewanżu, ale jest "kontuzjowana". Tatiana też jest nagle "kontuzjowana", wiadomo o co chodzi.

 7. Ty mogłeś pojechać do Chin i zawalczyć, nie wiesz o czym gadasz, ale wiadomo fani mma łykają bzdury jak pelikany. UFC chciało dużej walki na fajt najcie w Chinach, bo otwierają tam PI. Nie udało się z Aśką to pojedzie zastępstwo.:lol::lol::lol:

  Aha, dobrze wiedziec. Mam tylko nadzieję, że jak już Chinka zdobędzie ten pas, to nie zapomni kim jest Joanna Jędrzejczyk. Pod koniec roku Rose wróci już do gry. Tatianka również będzie gotowa, a w obwodzie zostanie jeszcze Waterson. Oby Chinka nie rozdawała kart, bo Asia może się nie doczekać.:lol:

 8. Aha, dobrze wiedziec. Mam tylko nadzieję, że jak już Chinka zdobędzie ten pas, to nie zapomni kim jest Joanna Jędrzejczyk. Pod koniec roku Rose wróci już do gry. Tatianka również będzie gotowa, a w obwodzie zostanie jeszcze Waterson. Oby Chinka nie rozdawała kart, bo Asia może się nie doczekać.:lol:

  Stary daruj sobie, od dawna piszę, że Asia nie dostanie żadnej walki o pas od UFC. Nastąpił kompletny zjazd dywizji z prestiżowych kart na fajt najta, serio to już mam problemy z czytaniem niektórych cymbalistów, bo:

  a. walka była już planowana od jakiegoś czasu, i Suarez rozegrali koncertowo z tą kontuzją, która wg mnie była tylko głupim tłumaczeniem po walce a de facto pozbawiła się walki o pas na najbliższe kilkanaście miesięcy, następna w kolejce jest z tego tutaj wynika Namajunas, która została znokautowana w drugiej rundzie swojej drugiej obrony, więc niezależnie czy Asia coś robi czy nie walki o pas nie dostanie, to chyba proste;

  b. mma rocks nie nadąża wiem, ale z chyba tydzień temu Asia mówiła, że w tym roku nie zawalczy, więc sam sobie dopowiedz resztę, tam już nie ma woli współpracy ( ze strony Aśki ciągłe odmawianie walk) po tych ich ruchach przed UFC 231, i tym bardziej tej woli myślę, ze już nie będzie po spuszczeniu dywizji do kibla (czytaj fajt najta w Chinach).

  c. UFC się kompletnie wygłupiło, bo Andrade to jest koszmar stylistyczny dla tej całej Weili, nie wiem co oni chcą tutaj osiągnąć 😆 jaki efekt marketingowy osiągną, jak chinka zostanie zgwałcona przez Andrade, to przypomina trochę walkę o pas Darrena Tilla, tylko zabrakło Aśki (Wonderboya), która pojechałaby do Chin, żeby przekręcili ją sędziowie, i ro.bienie wałków na ważeniach 😆 Na dodatek jak to wygląda, najpierw chcieli ją zestawić z numer 4 w Chinach (moim zdaniem nigdy nie chcieli) a teraz zamiast tego będzie walka o pas, lol???

  d. zhang to jest praktycznie nołnejm i dostaje title shota bo jest z Chin i otwierają tam UFC PI i te wszystkie inne tłumaczenia dlaczego dostaje walkę o pas są o kant dupy roztłuc.

 9. Ja to widzę inaczej. 31 sierpnia w Chinach tak czy siak walczyłaby Weili Zhang w walce wieczoru. A że Namajunas jest kontuzjowana, Suarez też, Jędrzejczyk odrzuca walki, bo chce walki o pas, a gotowa była Andrade, to stwierdzili, że z nią zawalczą – będzie to przy okazji dobra popularyzacja MMA w Chinach. A z kim zawalczy Jędrzejczyk, Namajunas i Suarez w przyszłości? Tego nie wiadomo. Jedna z nich pewnie powalczy o pas, a dwie pozostałe ze sobą. Najbardziej o pas w grudniu 2019 zasługuje Suarez, ale Namajunas z Jędzejczyk nie zrobią, więc pewnie Jędrzejczyk z Ansaroff, a Namajunas z Gadelha.

 10. pewnie Jędrzejczyk z Ansaroff

  No ale przecież Joanna zapowiedziała że walczy tylko o pas i będzie czekać… Chyba że UFC postawi jej ultimatum albo walczysz albo gtfo z kontraktu.

 11. zhang to jest praktycznie nołnejm i dostaje title shota bo jest z Chin i otwierają tam UFC PI i te wszystkie inne tłumaczenia dlaczego dostaje walkę o pas są o kant dupy roztłuc.

  Nie ważne kto wygra a kto przegra. Pas i tak zostaje pod tym samym dachem. Andrade, Namajunas, Zhang one wszystkie mają tą samą ekipę menago.

  Wcale się nie zdziwię jak ładną ustawką Namajunas pod koniec roku odzyska pas. Jędrzejczyk mogła od nich nie odchodzić 😉

 12. Andrade tak obsrana, że pojedzie do Chin.

  Andrade znowu przez kardio, Chinka w życiu nie przewalczyła 5 rund.

  Sprytnie to obmyślone, ta Chinka dużo lepiej walczy w Chinach, bo jej trener nie dostaje wizy na wjazd do USA, a pewnie to nie jedyny powód (jak działa USADA w Chinach, lol?). Andrade raczej wygra, chyba, że Chinka będzie czymś napizgana.

  Chinka wygrywa, jedzie do Stanów, tam walczy gorzej, Namajunas znowu mistrzynią, i nie będą jej zawracać głowy Andrade, z którą nie ma szans.:jjsmile:Jak sobie prześledzisz historię dywizji od samego początku,UFC robiło wszystko, żeby Namajunas była mistrzynią.

  Po co?

 13. Po jakim czasie nieaktywności zawodnik jest usuwany z rankingu?

  2 lata czy rok?

  Nie ważne kto wygra a kto przegra. Pas i tak zostaje pod tym samym dachem. Andrade, Namajunas, Zhang one wszystkie mają tą samą ekipę menago

  Joanna też była przez pewien okres pod ich skrzydłami. Ciekawe jak się rozstali.

 14. Nie ważne kto wygra a kto przegra. Pas i tak zostaje pod tym samym dachem. Andrade, Namajunas, Zhang one wszystkie mają tą samą ekipę menago.

  Wcale się nie zdziwię jak ładną ustawką Namajunas pod koniec roku odzyska pas. Jędrzejczyk mogła od nich nie odchodzić 😉

  Jasne to ma znaczenie, ustawka jest w tym sensie, że Andrade potencjalnie bierze walkę i zaraz musiałaby walczyc znowu, z drugiej strony ta cała Weili ma słaby boks, i dostawała w ciry nawet od Torres, więc z Namajunas miałaby problemy.

  To całe "wyzywanie" do walki o pas to była zwykłe PR, pewnie to był plan w przypadku wygranej Andrade a może nawet Rose, tak na to trzeba spojrzeć i patrząc na terminarz tej całej Weili, bo raczej coś takiego jak największy UFC PI trzeba otworzyć raczej z przytupem,a moim zdaniem taka walka jak Jędrzejczyk/Zhang czegoś takiego nie zapewne.

  https://www.forbes.com/sites/brianmazique/2018/11/19/ufc-opening-new-state-of-the-art-performance-institute-in-shanghai-china/#319ad2783360

  Zresztą UFC jeśli inwestuje w Chinach to ma chińskiego partnera itd. więc zawsze jest tam coś za coś. A jak nie nakręcić lepiej biznesu, jak walką mistrzowską z udziałem Chińczyka, dlatego się dziwię ludziom, którzy kupują inne tłumaczenia tego zestawienia (potencjalnego, bo jeśli Andrade zrozumie o co chodzi, to może chcieć dużo większej kasy).

  Kontuzje tej całej Suarez i Namajunas to pic na wodę fotomontaż.Ktoś wierzy jeszcze, że Suarez ma szanse z Andrade? Bo ja nigdy nie wierzyłem a teraz och Tatiana powinna być następna, ale ma kontuzję,lol…

 15. Jędrzejczyk za zwykłe czekanie ma zasłużyć na walkę o pas? Suarez 5-0 i jak wygra next fight z np. Namajunas to ma 6-0. A Jędrzejczyk mialaby walczyć w grudniu o pas ze zwycięzcą Andrade vs Zhang? Zaznaczam, że najszybciej w grudniu. Nie walczyła ani razu w 2019 roku, w kategorii 115 lbs walczyła 28 lipca 2018. I miałaby walczyć po 1 roku i 5 miesiącach? Aż taka długa przerwa w swojej dywizji? Joanna zmięknie. Musi zarabiać kasę.

 16. Suarez wyruchana przez UFC

  W tym kontekście dopiero są zrozumiałe słowa Kawula: "UFC jest w dupie".

  Swoją drogą ktoś z decydentów/matchmakerów mógł opatrznie zrozumieć słowa Dany: "wyruchamy Suarez"

 17. Jędrzejczyk za zwykłe czekanie ma zasłużyć na walkę o pas? Suarez 5-0 i jak wygra next fight z np. Namajunas to ma 6-0. A Jędrzejczyk mialaby walczyć w grudniu o pas ze zwycięzcą Andrade vs Zhang? Zaznaczam, że najszybciej w grudniu. Nie walczyła ani razu w 2019 roku, w kategorii 115 lbs walczyła 28 lipca 2018. I miałaby walczyć po 1 roku i 5 miesiącach? Aż taka długa przerwa w swojej dywizji? Joanna zmięknie. Musi zarabiać kasę.

  Ona teraz jest wszędzie, dzisiaj onet rano, wczoraj jakiś tvn. Chyba zwykła wyjebka na chaotyczny maczmajking UFC. Zresztą sama powiedziała, że w tym roku raczej nie zawalczy, więc chyba walczyć nie musi. Oceniam tylko co teraz robi i nie widzę tam wielkiej woli powrotu do oktagonu, a chyba ci bardziej ogarnięci zawodnicy robią wszystko, żeby nie być w sytuacji, w której trzeba walczyć, żeby płacić rachunki.

 18. Takie jak Kevin Lee… a nie sory chyba to nie on:???:

  Kurwa, to trzecie … chcesz żebym zwrócił wczorajsze śniadanie? : /

 19. Chcialbym żeby chinka wygrała byłoby ciekawie

  Chinka wygrywa pas. Joanna na tt pisze, że chce walczyć o pas. Chinka odbija piłeczkę kwitując to tekstem:whodefuk:. Kurtyna.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.