(Fot. Sherdog.com)

Brazylijska zawodniczka, Jessica Andrade (MMA 13-5), która znana jest z agresywnego stylu walki, podjęła decyzję o zejściu do niższej kategorii wagowej. Kategorię Rondy Rousey zmienia na dywizję Joanny Jędrzejczyk.

Zawodniczka Parana Vale Tudo, która podczas swojej przygody w UFC wygrała cztery pojedynki, a w trzech musiała uznać wyższość rywalek, zmianę kategorii koguciej na słomkową podjęła po porażce przez poddanie z Raquel Pennington we wrześniu.

W ubiegłym roku Andrade w rozmowie z MMAFighting stwierdziła, że cięcie wagi ze 135 funtów do 115 byłoby dla niej zbyt wielkim wyzwaniem. Kolejny raz potwierdza się jednak, że „nie taki wilk straszny jak go malują”. Jessica w czwartek przyznała, że schodzenie w dół z wagą przychodzi jej łatwo:

To proste. Spodziewałam się, że będzie bardziej skomplikowane, ale udało się już zbić kilka funtów i dobrze się odżywiać.

Nie wiadomo, kiedy Brazylijka stoczy kolejną walkę w oktagonie. Trzeba jednak przyznać, że w dywizji trzech Polek: Izabeli Badurek, Karoliny Kowalkiewicz i mistrzyni Joanny Jędrzejczyk, robi się coraz ciekawiej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.