Walka Jessici Aguilar z Jodie Esquibel w kategorii słomkowej UFC została dodana do rozpiski UFC Fight Night 131 w Uticę w Nowym Jorku. Pojedynek odbędzie się 1 czerwca. Jako pierwszy informację o starciu podał portal AG Fight, która została potwierdzona przez MMAFighting.com.

Aguilar (19-6 MMA) to była mistrzyni kategorii słomkowej organizacji WSOF. Początkowo zawodniczka zestawiona była z Livinhą Souzą w lutym tego roku, jednakże z powodu kontuzji Brazylijki walka ta nie doszła do skutku. Meksykanka w ostatnim pojedynku w oktagonie UFC przegrała z Cortney Casey.

Esquibel (6-3 MMA) wystąpiła ostatnio na UFC w Gdańsku, kiedy to przegrała przez decyzję z Karoliną Kowalkiewicz. Trenująca na co dzień w JacksonWink MMA Amerykanka w przeszłości występowała w Invicta FC.

1 KOMENTARZ

  1. Aguilar to największe rozczarowanie jeżeli chodzi o słomkową w UFC, długo była uważana za najlepszą, pamiętam jak wszyscy mówili że Asia jest daleko za nią i musi się wiele uczyć. Potem przyszła do UFC i każdy liczył że za chwilę będzie kolejną rywalką Asi a tu dwie porażki i lipa.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.