Jeszcze przed starciem z Amandą Nunes, Cris Justino mówiła otwarcie o tym, że może to być jej ostatnie starcie w UFC, bowiem jej kontrakt wygasa na początku roku 2019. Na razie nie wiadomo jak zakończy się ta sytuacja dla byłej mistrzyni, ale w rozmowie dla ESPN, Cris zwróciła uwagę na usunięcie jej kategorii wagowej z rankingu organizacji.

Widziałam, że zdjęli ze strony internetowej ranking mojej kategorii wagowej. Nie wiem jeszcze na co to wpłynie. Jeśli jednak wycinasz moją kategorię, to pośrednio również mnie. Wydaje mi się więc, że może dziać się sporo. Ci, którzy śledzą moją karierę, pamiętają jak dużo czasu zajęło utworzenie mojej kategorii w UFC.

„Cyborg” nie zamierza jednak kończyć kariery sportowej i chce walczyć jeszcze kilka lat.

Chcę walczyć jeszcze przez pięć lat. Lubię to robić, to jest moja praca. Nie trapią mnie żadne kontuzje. Usunięcie rankingu mojej kategorii, może oznaczać likwidację tej wagi w UFC, ale nie przekreśla tego kim jestem. Ludzie mnie wspierają. Nie ważne gdzie będę walczyć, moja gwiazda będzie dalej świecić.

Cris Justino już wcześniej wspominała również o tym, że po ewentualnym zakończeniu współpracy z UFC, chciałaby spróbować swoich sił w boksie.

2 KOMENTARZE

  1. Ta śmieszna kategoria z trzema zawodniczkami od samego początku była popierdolonym pomysłem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.