Jan Błachowicz po zdobyciu pasa mistrzowskiego kategorii półciężkiej UFC nie miałby problemu z walką z innym mistrzem największej organizacji MMA na świecie. Polak zdobył tytuł mistrzowski w walce z Dominickiem Reyesem, którego znokautował w drugiej rundzie starcia. W przeszłości sporo mówiło się o potencjalnym starciu Israela Adesanyi z Jonem Jonesem, który był mistrzem dywizji do 93 kilogramów. Błachowicz na konferencji prasowej został zapytany o potencjalny pojedynek z mistrzem kategorii średniej, który również wystąpił na UFC 253.

Nie widziałem jego całej walki, widziałem tylko skończenie. Może ta walka byłaby dla mnie interesująca w przyszłości. On coś wspominał w wywiadach o takiej walce… Widzicie? Mamy kolejnego kandydata. Czemu nie? Możemy spróbować. Jestem otwarty na taki pojedynek. Dajcie mi tylko dwa tygodnie przerwy, OK?

Na UFC 253 Adesanya w świetnym stylu pokonał Paulo Costę, którego odprawił ciosami w drugiej rundzie pojedynku. Niepokonany „The Last Stylebender” jest mistrzem kategorii średniej od października 2019 roku. Wtedy zdobył tytuł w walce z Robertem Whittakerem. Za swój występ na UFC 253 Adesanya tak jak Błachowicz otrzymał bonus po gali. Jako swojego kolejnego rywala Israel wymienił Jareda Cannoniera, który zmierzy się z Robertem Whittakerem.

23 KOMENTARZE

 1. To jest po prostu bardzo interesujący zawodnik.:smile:. Ciekawe czy przy kasie będzie ciężko pracował.

 2. dobra medialnie walka, ale Israel to Patyczak i jakoś go w tej półciężkiej nie widzę, choć nie ulega wątpliwości, że był szykowany na Jonesa, Janek to czołg, patyczka nie miałby szans ze względu na różnicę wagi.

  Waga wagą, ale tutaj Adesanya nie miałby chyba przewagi zasięgu. To mógłby być dla niego ogromny dyskomfort, bo w średniej to jego rywale muszą szukać w oktagonie.

 3. dobra medialnie walka, ale Israel to Patyczak i jakoś go w tej półciężkiej nie widzę, choć nie ulega wątpliwości, że był szykowany na Jonesa, Janek to czołg, patyczka nie miałby szans ze względu na różnicę wagi.

 4. Ja jebie jaka ta kowalkiewicz jest falszywa. Wczoraj na instastory robiła wyrzuty ze to jej walka z Asia powinna być uznawana za najważniejsza dla Polskiego mma i ze to dyskryminacja ze jest inaczej. Dzisiaj z kolei już plakala ze wzruszenia ze Janek wygral.

  :razz:ociesznymirek:

  Jakiś tam argument jest. Nie wiem czy jeszcze kiedyś zobaczymy dwóch reprezentantów Polski w walce mistrzowskiej UFC.

 5. Ja jebie jaka ta kowalkiewicz jest falszywa. Wczoraj na instastory robiła wyrzuty ze to jej walka z Asia powinna być uznawana za najważniejsza dla Polskiego mma i ze to dyskryminacja ze jest inaczej. Dzisiaj z kolei już plakala ze wzruszenia ze Janek wygral.

  :razz:ociesznymirek:

 6. Ta kategoria półciężka po odejściu Jonesa jest taka cienka, że…

  …że mistrzowie "na lata" Chris Wideman, Luke Rockhold już się rwą po pas :razz:ociesznymirek:

 7. Nie skreślałbym Roberta. Potrafi zaskoczyć. Aczkolwiek Jared faworytem.

  Po tym co po przejściu do średniej pokazuje Jared nie mam żadnych wątpliwości kto wygra ten pojedynek.

 8. Ogólnie chciałbym aby Jones nie wracał na razie do tej wagi. Lepiej nie sugerować sie występem z Reyesem. Jan niech sobie obroni trochę ten tytuł. Adesanya w swojej wadze jak najbardziej może się nudzić i pójść wyżej. Już siłę w barkach i strzały poprawił.

 9. Izzy już widze , że skreśla Robercika w walce z Jaredem. Żeby sie kurwa nie zdziwił.

  Jared rozdupcy Whitakera w pył.

 10. Ta kategoria półciężka po odejściu Jonesa jest taka cienka, że nie ma z kim walczyć

  zaraz antek johnson wróci :goldi:

 11. Jakby Adesanya dostał lewusa od Jana, to by mu mordę wykręciło jak w tych jego jebanych chińskich bajkach.

 12. Janek jest teraz królem polowania, cel sportowy osiągnął, ma swój czas, musi go jak najlepiej sprzedać.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.