błachowicz jon jones reyes santos thiago

Zaraz po swoim ostatnim zwycięstwie nad Coreyem Andersonem (MMA 13-5) Jan Błachowicz (MMA 26-8) wyzwał do walki Jona Jonesa (MMA 26-1-1NC), mistrzem wagi półciężkiej, który jest otwarty na taki pojedynek.

Zobacz również: Daniel Cormier: „Niech Jan Błachowicz walczy z Jonem Jonesem”

Szybko pojawiły się jednak głosy mówiące o tym, że Jon Jones powinien najpierw dać rewanż Dominickowi Reyesowi. W grze o walkę o pas jest również Thiago Santos, który też liczy na rewanż z Jonesem.

Błachowicz w swojej medialnej ofensywie na rzecz walki mistrzowskiej zaproponował w rozmowie dla serwisu MMA Fighting następujące rozwiązanie tej sprawy.

Jeśli chcecie mogę się zabawić w matchmakera. Ja zawalczę z Jonem Jonesem o tytuł. Dominick Reyes może w tym czasie zawalczyć z Thiago Santosem, a ten który wygra to starcie, będzie mógł zawalczyć ze mną o pas.

Podobnego zdania jest też były mistrz kategorii półciężkiej, Daniel Cormier.

Uważam, że jest w świetnej sytuacji. Jones i Reyes mieli twardą i wyrównaną walkę w ostatni weekend. Przy takich walkach czasami lepiej nieco poczekać z rewanżem. Niech ludzie o tym mówią. Dominick może w tym czasie pokonać kogoś innego. Niech Jan Błachowicz walczy z Jonem Jonesem. Nigdy nie wiadomo, Może to właśnie Jan zdobędzie pas. Myślę, że to nowe zestawienia najbardziej ekscytują zespół Jona.

17 KOMENTARZE

 1. Janek po walce z Coreyem przeszedł do takiej ofensywy, że chyba przez te 5 dni więcej jest jego wywiadów i wypowiedzi innych ludzi ze świata MMA niż przez resztę kariery w UFC.

 2. Życzę Ci, Janku, jak najlepiej. Obawiam się jednak, że jeszcze raz trzeba będzie zacisnąć zęby i uśpić jeszcze jednego typa, zanim nadejdzie kolej na finał Twojej historii underdoga.

 3. Ładnie mocy czub jest w LHW. Jeszcze jakby Cormier zszedł do LHW (nie zejdzie) oraz wrócił Rumble (jest cień szansy) to taki mocnego top6 to nie było lataaaaa

 4. Miodnie by było jakbyśmy w przeciągu miesiąca tudzież dwóch przeczytali oficjalne ogłoszenie walki Błachowicza z Jones'em 🙂

 5. Życzę Ci, Janku, jak najlepiej. Obawiam się jednak, że jeszcze raz trzeba będzie zacisnąć zęby i uśpić jeszcze jednego typa, zanim nadejdzie kolej na finał Twojej historii underdoga.

  Nawet tak nie mów. Trzeba walczyć o swoje. Głosuj gdzie się da. Jan tylko taka narracja. Jon był na gali, według mnie mógł podbić do niego mocniej ale to nie w Janka stylu. Musi się to zadziać i nie myślimy inaczej.

 6. Podoba mi się że Jano ruszył z autopromocją, coraz częściej jest oznaczany na fb i insta, mam wrażenie że o Nim się mowi, a dodatek ,,legendary polish polish power" (może i trochę takie łeh, ale amerykance lubią coś takiego) może się przyczynić że ta walka się odbędzie. Chyba jeszcze nikomu tak dobrze nie życzyłem jak tera Janowi. Jedziesz!!!!

 7. Reyes mi zaimponowal ostatnio, nie dowierzalem,że sobie poradzi jednakowoż w starciu z Santosem, stawiam na Santosa.

 8. Niech Jan Błachowicz walczy z Jonem Jonesem. Nigdy nie wiadomo, Może to właśnie Jan zdobędzie pas.

  Wreszcie Cormier gada jak człowiek.

 9. Zajebiście Janek, nie daj sobie w kaszę dmuchać. Trzasnął 7 typów z ostatnich 8 walk, należy mu się pas i tyle. Co ma fikołki robić podczas walki? Czy o co tu chodzi? Żadna "ostatnia" nie wchodzi w grę. Wygrał 7 z ostatnich 8 pojedynków, ma 3 wygrane z rzędu. War Janek!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.