Zaraz po swoim ostatnim zwycięstwie nad Coreyem Andersonem (MMA 13-5) Jan Błachowicz (MMA 26-8) wyzwał do walki Jona Jonesa (MMA 26-1-1NC), mistrzem wagi półciężkiej, który jest otwarty na taki pojedynek.

Zobacz również: Daniel Cormier: „Niech Jan Błachowicz walczy z Jonem Jonesem”

Szybko pojawiły się jednak głosy mówiące o tym, że Jon Jones powinien najpierw dać rewanż Dominickowi Reyesowi. W grze o walkę o pas jest również Thiago Santos, który też liczy na rewanż z Jonesem.

Błachowicz w swojej medialnej ofensywie na rzecz walki mistrzowskiej zaproponował w rozmowie dla serwisu MMA Fighting następujące rozwiązanie tej sprawy.

Jeśli chcecie mogę się zabawić w matchmakera. Ja zawalczę z Jonem Jonesem o tytuł. Dominick Reyes może w tym czasie zawalczyć z Thiago Santosem, a ten który wygra to starcie, będzie mógł zawalczyć ze mną o pas.

Podobnego zdania jest też były mistrz kategorii półciężkiej, Daniel Cormier.

Uważam, że jest w świetnej sytuacji. Jones i Reyes mieli twardą i wyrównaną walkę w ostatni weekend. Przy takich walkach czasami lepiej nieco poczekać z rewanżem. Niech ludzie o tym mówią. Dominick może w tym czasie pokonać kogoś innego. Niech Jan Błachowicz walczy z Jonem Jonesem. Nigdy nie wiadomo, Może to właśnie Jan zdobędzie pas. Myślę, że to nowe zestawienia najbardziej ekscytują zespół Jona.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.