(fot. Esther Lin / Strikeforce.com)

Jak poinformowała strona Graciefighter.com związana z obozem Jake’a Shieldsa (MMA 25-4-1, #3 w rankingu MMARocks) mistrz wagi średniej Strikeforce podpisał kontrakt z UFC. Negocjacje Shieldsa z obiema organizacjami trwały tak długo ponieważ w jego kontrakcie z Strikeforce znajdowała się klauzula pozwalająca organizacji Scotta Cokera wyrównać wszystkie pozostałe oferty dla tego zawodnika. Dopiero gdy klauzula wygasła na przełomie czerwca i lipca Shields oficjalnie odszedł z kalifornijskiej organizacji i kilkanaście dni później podpisał kontrakt z UFC.

Czołowy średni na świecie był niezadowolony z swojego traktowania przez Strikeforce i Showtime przed i po walce z Danem Hendersonem, w której niespodziewanie zdominował olimpijczyka. Shields chciał już przeskoczyć do UFC gdy EliteXC padło ale nie potrafił znaleźć sposobu na anulowanie przejętego przez Strikeforce kontraktu. Podopieczny Cesara Gracie w oktagonie zadebiutuje w wadze półśredniej, walcząć w limicie -77 kg po raz pierwszy od października 2008 gdy pokonał Paula Daley’a.

UPDATE: Josh Gross na swoim twitterze podał informację:

„Jake Shields nie podpisał jeszcze oficjalnie umowy  z UFC. Pieniądze są uzgodnione, ale kontrakt nie jest jeszcze sfinalizowany. Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.”

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

16 KOMENTARZE

 1. tak półśrednia (-77kg), welterweight (-170lbs)
  No raczej przed starciem z GSP będzie musiał z kimś wygrać. Może Kampmann?

 2. Żeby dostał szanse walki z GSP musiałby najpierw pokonać Fitcha lub Alvesa a nie wydaje mi się żeby któryś z wymienionej dwójki nie dał mu rady… ale nie skreślam go na starcie pożyjemy zobaczymy 🙂

 3. Shields vs Kampmann , Fitch vs Alves i pozniej wygrani mierza sie w pojedynku o title shota ?

  co wy na to ?

 4. Hmmm no fajna perspektywa chętnie zobaczył bym pojedynek Shields vs Kampmann 😀

 5. Ale zobaczymy czy Dana da tak szybko szanse walki o tytuł Shieldsowi czy najpierw przetestuje go w paru walkach ze średniakami

 6. Krótko i na temat – Shields wygrał z Semtexem przed czasem przez poddanie. Koscheck nie zagroził mu nawet przez 3 rundy. A i na dodatek GSP nie potrafił skończyć Hardiego przez 5 rund, co tylko dodaje smaczku rywalizacji jaka nas będzie czekać na szczycie WW w UFC! Te dane pokazują też jak dobry jest Jake i dlaczego powinno trakotwać sie go jak mistrza, coś co StrikeFarce nie potrafiło zrozumieć.

 7. Krótko i na temat – Shields wygrał z Semtexem przed czasem przez poddanie. Koscheck nie zagroził mu nawet przez 3 rundy.

  Brak sensu w takich porównaniach bo walka walce nie jest równa. Shields i Koscheck to różni zawodnicy, stanowili inne wyzwania dla Daleya. Plus czynnik czasowy wpływający na postęp umiejętności.
  Oczywiście nie należę do osób deprecjonujących wartość Jake’a. IMHO należy on do dziesiątki najlepszych półśrednich. Gdyby tylko nie ta jego nieszczęsna stójka…
  Shields ma duży atut jeżeli chodzi o szansę na title shota. Otóż w przeciwieństwie do pozostałych czołowych kandydatów nie walczył on jeszcze z GSP. Według mnie lepiej będzie nie zestawiać Jake’a ani z Fitchem ani z Alvesem. Niech ta dwójka zawalczy między sobą o prawo do rewanżu niezależnie od poczynań Shieldsa.

 8. GLF
  wiem jaka kategoria wagowa to półśrednia, tylko myślałem że będzie walczył w średniej:)

 9. IMO Shields nie zawojuje UFC, nie widzę jego atutów na tle top5 obecnych zawodników WW najbardziej prestiżowej organizacji w świecie MMA.

 10. Zgadzam się z GLF szczególnie że zaraz zobaczymy walki Fitch-Alves i GSP-Kos. Pytanie tylko kogo dostanie na debiut Shields i czy sobie z nim poradzi.
  Co do wygranej z Daleyem to gość nie ma parteru a i jego obrona przed obaleniami pozostawia dużo do życzenia, zawodnicy tej klasy co Jake raczej spokojnie powinni z nim sobie poradzić.

 11. Kogo by nie dostał jego szanse na zwycięstwo w debiucie w UFC oceniam tylko na … 99,99%.

 12. Gdyby miał możliwość przejścia do UFC zaraz po walce z Hendo prawdopodobnie już mógłby się przygotowywać do natychmiastowej walki z GSP. Teraz będzie trzeba kombinować co właściwie z nim zrobić – kanadyjczyk będzie bronił pasa (chyba) w październiku/ listopadzie i ewentualna następna walka już w 2011. Chyba najlepszym zestawieniem będzie Kampmann.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.