Współwłaściciel organizacji KSW, Maciej Kawulski ponownie zasiadł na reżyserskim stołku.

Po kasowym sukcesie filmu „Underdog”, założyciel organizacji KSW zajmie się reżyserią kolejnego filmu – „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”. W głównej roli zobaczymy znanego z roli Magika w „Jesteś Bogiem”, Marcina Kowalczyka. Premiera filmu zapowiedziana jest na styczeń 2020 roku.

Kawulski który kilka dni temu zdobył Nagrodę Publiczności Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie za film „Underdog”, o swoim nowym projekcie mówi tak:

Dostałem tekst scenariusza i zrozumiałem, że po raz pierwszy w polskim kinie życie gangstera zostało opowiedziane, a nie zinterpretowane. I to nie przez ludzi, którzy mówią, że znali, byli, widzieli, ale przez niego samego.

Zrozumiałem, że nie czytam kolejnego skryptu z rozprawy sądowej, tylko przepiękną opowieść o miłości i przyjaźni okrutnego człowieka, który jednak przetrwał głównie dlatego, że był zdolny do uczuć. To 40 lat życia zmieszczone w dwugodzinnym obrazie w taki sposób, że ani przez chwilę nie czujesz niedosytu i przesytu. Bo taka jest prawda: czasem niewygodna, czasem bolesna, ale zawsze w punkt

Scenariusz filmu ma być oparty na faktach i ukazywać historię obsadzoną w gangsterskich realiach poprzednich dekad. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się 23 czerwca w Warszawie, potrwają do 10 sierpnia.

Poniżej kilka zdjęć z planu

2 KOMENTARZE

  1. hmmmm scenariusz akurat a raczej same tego typu tropy w kinie brzmią zwyczajnie jak mocno oklepane czy wyeksploatowane…. Underdog był pomimo wszystko naprawdę spoko filmem ale to jakoś póki co przynajmniej według mnie nie zapowiada się choćby ciekawie…

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.