Cała historia w środku posta

Z Mmaweekly.com:

MMAWeekly.com dowiedziało się od kilku źródeł związanych ze środowiskiem że zostały przygotowane podstawy umowy która pozwoliła by wrócić Affliction do UFC w roli głównego sponsora odzieżowego, włączając w to wspólną linie ciuchów

UFC zbanowało firmę odzieżową w styczniu 2008 roku kiedy dowiedzieli o staraniach Affliction w celu organizacji gal MMA.

W zamian za oficjalną współpracę, Affliction miało zgodzić się na wstrzymanie operacji jako promotor walk a  wybrane kontrakty zawodników Affliction zostały by wykupione przez UFC.

Do spotkania UFC z Affliction doszło 26 września i wtedy właśnie po raz pierwszy omawiano owy pomysł. Na spotkaniu obecny był wice prezydent Affliction Tom Atencio oraz prezydent UFC Dana White. Wg źródła, Randy Couture oraz jego prawnicy również pojawili się na tym spotkaniu. Rozmowy były prowadzone w serdecznej atmosferze a szefostwo Affliction zgodziło się przygotować na następne spotkanie ich własną propozycję. Obie strony zgodziły się na kolejne spotkanie w niezbyt odległym czasie aby omówić szczegóły potencjalnej umowy.

Komunikacja zaczeła się pogarszać z powodu kampani reklamowej Affliction na gali EliteXC: Heat, 4 października. Emisja reklam obwieszczających powrót Fedora Emelianenko sprawiła że szefowie UFC uznali że druga strona nie traktuje umowy poważnie.

Sens partnerstwa nabrał jeszcze większych wątpliwości z powodu podpisania przez Affliction lukratywnych kontraktów z mistrzami UFC Randy Couturem oraz GSP. Linia odzieżowa Coutura, Xtreme Couture jest kontrolowana przez partnerów Affliction. Wg dokumentów sądowych który zostały ujawnione w związku sprawy Couture/UFC, Randy posiada tylko nieznaczne udziały w znanej marce odzieżowej.

Affliction dogadało się również z promotorem walk bokserskich firmą Golden boy promotions, ogłaszając 13 września wspólną promocję połączonej gali MMA i boksu w 2009 roku.

Dwa tygodnie po pierwszym spotkaniu i bez owocnej komunikacji pomiędzy Affliction a UFC obie strony uważały że z umowy nic nie wyjdzie, ale w poniedziałek doszło do rozmowy telefonicznej pomiędzy: między innymi Lorenzo Fertittą a jednym z założycieli Affliction Todd`em Beardem.

Mimo że umowa jaką zaproponowała UFC nie została oficjalnie odrzucona przez Affliction, oczywiste było że dobra wola pomiędzy stronami znikła. Nie jest jasne jaki przebieg miała poniedziałkowa rozmowa ale była ona krótka i polegała na rzucaniu wzajemnych oskarżeń wobec siebie. Pod koniec, Beard powiedział Ferricie : „wkurwiłeś nie tego gościa co trzeba”

Nie trzeba dodawać że szansa Affliction na powrót do UFC została zaprzepaszczona.

Umowa pomiędzy firmami mogła by być korzystna dla obu stron. UFC straciło by jednego konkurenta, prawdopodobnie podebrało by fighterów takich jak Emelianenko i Arlovski zabezpieczając swoją wagę ciężką. Affliction mogło by odzyskać stracony kanał z pieniędzmi i scementować swoją przyszłość z firmą która szturmem wdziera się na globalny rynek.

Ale ostatecznie dla Affliction, decyzja która spowodowała że zostali wykopani z UFC, powstrzymała ich przed powrotem.

Wg źródeł związanych z Affliction oraz CBS, w niedługim czasie firma odzieżowa będzie mogła powetować sobie straty. Rozmowy które mają zaprowadzić Affliction na czołowy

Update do historii Mmaweekly:

Podczas audycji radiowej Scotta Ferralla na Sirius Radio gościem była osoba przedstawiająca się jako ‚T-Shirt Guy’. Po głosie można poznać że nie jest to Tom Attencio, a wg niepotwierdzonych źródeł jest to wyżej wymieniony jeden z założycieli Affliction Todd Beard Dany White nie jest to też Todd Beard ale jeden z menadżerów Affliction niższego szczebla który jest właścicielem jednego z magazynów gdzie trzymane są czaszko ciuszki.

Scott zapytał swojego gościa czy możliwe jest że walka Couture vs. Lesnar jest ustawiona tak żeby Lesnar mógł wygrać na co koleś odpowiedział:

Oczywiście że jest to ustawione. Oni nienawidzą Randy Coutura, oni go kurwa nienawidzą. Lesnar walczył 3 razy a oni dają mu walkę z Couturem!

Podczas rozmowy Scott zapytał go też czy UFC atakuje biznes Affliction, na co człowiek od koszulek odpowiedział:

„Oni nie tylko atakują nasz biznes, oni nas zastraszają osobiście co jest śmieszne. Dana White, Lorenzo Fertitta to twardziele. To mafia w starym stylu lub pozerzy którzy chcą być mafiozami w starym stylu. Ich dziadek zbudował ich biznes. Oni są niczym. Oni sprawili że Station Casinos ma 5 miliardów długu. Są obecnie w wielkich kłopotach. Wylecą z biznesu w lutym, gwarantuje ci to. Lorenzo Fertitta, pocałuj mnie kurwa w moją dupę skurwysynu. A przy okazji, Dana White! Ci kolesie od koszulek wydymają cię w dupę”

Scott Ferral odmówił ujawnienia kim był jego rozmówca co powoduje że powyższe cytaty wyglądają co najmniej żałośnie. Jeśli Dana White używa sobie na kimś przynajmniej nie chowa się anonimowo w radiu jak ten tajemniczy koleś od koszulek. Jeśli jest taki pewny wszystkiego co powiedział dlaczego boi się ujawnienia swoich personaliów? Wiarygodności tej audycji nie pomaga też fakt że Scott Ferrall do niedawna był opłacany przez UFC za robienie reportażów z ich gal. UFC zrezygnowało niedawno z jego usług ponieważ jak powiedział Dana, koleś chciał zbyt dużą podwyżkę za swoje usługi. Cała ta rozmowa wygląda mi więc na próbę jakiejś zemsty i narobieniu smrodu wokół UFC. Wygląda na to że jedyne na czym zależy Scottowi to narobieniu jak największych szkód swojemu niedawnemu pracodawcy. Słabo :/

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.