izu ugonoh

Dyskusja na temat ścierania się boksu i MMA trwa od lat. Izu Ugonoh, były pięściarz, a dziś zawodnik MMA ma również swoje zdanie na ten temat.

Izu Ugonoh to były pięściarz i pretendent do tytułu mistrza Polski w wadze ciężkiej w boksie. Dziś jednak zawodnik ten startuje pod banderą KSW. Jakiś czas temu zdecydował bowiem o przejściu z boksu do MMA.

W rozmowie z Arturem Gacem dla serwisu Interia Izu przedstawił swoje spojrzenie na boks i MMA.

Statystyki mówią same za siebie. Na sali treningowej widzę na własne oczy, ile osób obecnie trenuje MMA, a ile boks. Tutaj liczby też są nieubłagalne i trzeba to sobie uczciwie powiedzieć. MMA wyparło boks ze względu na nowoczesne podejście.

Izu, który był głównym sparingpartnerem Jana Błachowicza w przygotowaniach do walki Israelem Adesanyą, pokazał mistrz UFC wagi półciężkiej i jego historię jako przykład.

Przede wszystkim w tym sporcie nie ma tyle polityki, co w boksie. Poza tym jest kwestia podejścia do tzw. budowania zawodników. W MMA nawet jeśli przegrywasz, a nie zatracasz talentu, umiejętności i ambicji, to nic się nie dzieje. Dopóki idziesz dalej, to ciągle jesteś w stanie stanąć nawet na najwyższym podium. Doskonałym przykładem jest sam Janek Błachowicz, który w swojej karierze przegrywał, ale to go nie wyrzuciło z dużego sportu.

Izu ma za sobą bogatą karierę w sportach uderzanych. Ma na koncie tytuły mistrza Europy oraz świata amatorów w formule K-1. Wielokrotnie stawał również na najwyższym stopniu podium w mistrzostwach Polski w kickboxingu. Po udanej przygodzie z tą formułą walki, 34-latek zdecydował się porzucić kopnięcia i skupić się na samych uderzeniach. W boksie zawodowym dorobił się 18 zwycięstw w kategoriach junior ciężkiej oraz ciężkiej. W 2019 roku stanął do walki o pas mistrza Polski królewskiej kategorii wagowej, ale przegrał i wtedy zdecydował się na zmianę dużych rękawic na te mniejsze do MMA.

Dziś Izu ma za sobą udany debiut w MMA. Podczas gali KSW 54 pokonał już w pierwszej rundzie Quentina Domingosa. Na razie nie wiadomo kiedy Ugonoh powróci do klatki KSW, ale jakiś czas temu sam zapowiedział, że chciałby to zrobić w pierwszej połowie roku.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.