Już w najbliższy weekend do klatki UFC powróci Israel Adesanya, aby zmierzyć się z Seanem Stricklandem. Zdaniem Henry’ego Cejudo Adesanya dysponuje przewagą nad swoim rywalem nie tylko wynikającą ze świetnych umiejętności kickboxerskich, ale również z bycia na szczycie swoje kategorii od wielu lat.

Sean Strickland będzie kolejnym rywalem Israela Adesanyi, mistrza wagi średniej UFC. Do starcia dojdzie już 10 września w Australii podczas gali UFC 293. Przed nadchodzącym pojedynkiem Henry Cejudo przedstawił swoje spojrzenie na postać mistrza i w materiale zamieszczonym na swoim kanale w serwisie YouTube powiedział, jakie dostrzega kluczowe przewagi czempiona nad pretendentem.

To czym dysponuje Israel, to mistrzowskie doświadczenie. Doświadczenie zdobyte w bojach mistrzowskich i w byciu czempionem postawiłbym na pierwszym miejscu. Będąc mistrzem przyzwyczajasz się do pięciorundowych treningów, do świateł, kamer i wszystkiego, co wiąże się z byciem najlepszym na świecie. Wiele osób wchodząc w to miejsce nie potrafi tego udźwignąć. Adesanya radzi sobie z tym doskonale. On idzie walczyć i zwyciężać. Te wszystkie pięciorundowe walki, przegrane i powroty na drogę zwycięstw sprawiły, że Israel jest wyjątkowy. Natomiast jego największą bronią są nogi. I nie ma znaczenia czy jesteś leworęczny czy praworęczny, on znajdzie sposób, aby cię złamać i dosięgnąć cię swoimi kopnięciami.

Israel Adesanya w ostatnim pojedynku odzyskał utracony tytuł wagi średniej. 8 kwietnia podczas gali UFC 287 zmierzył się z Alexem Pereirą i znokautował go w drugiej rundzie. Wcześniej to Pereira pokonał Israela przez nokaut i odebrał mu mistrzowski pas.

Adesanya zdobył tymczasowy pas wagi średniej w kwietniu roku 2019. Pokonał wówczas Kelvina Gasteluma. W październiku tego samego roku zmierzył się w unifikacyjnym pojedynku z Robertem Whittakerem i odebrała mu pełnoprawny pas. Tytuł obronił pięć razy.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of Raven
Raven

KSW
Heavyweight

5,941 komentarzy 23,341 polubień

Henry Cejudo: „Adesanya jest wyjątkowy, a jego największą bronią są  nogi paznokcie​

Uprasza się Redakcję o dokładne tłumaczenie wypowiedzi zawodników :beczka:

Odpowiedz 3 polubień