Od dziś, po długiej przerwie związanej z pandemią koronawirusa, fani będę mogli ponownie pojawić się na trybunach hal i sal sportowych.

25 lipca weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Dokument zezwala m.in. na powrót kibiców do hal i sal sportowych, całkowite zniesienie limitów na basenach oraz udział w wydarzeniach i zajęciach sportowych nie więcej niż 250 uczestników jednocześnie.

Ministerstwo sportu opublikowało dokładne informację i wytyczne z tym związane.

Udostępnienie 50% miejsc przewidzianych dla publiczności

Podczas wydarzeń lub zajęć sportowych publiczność będzie mogła zająć nie więcej niż 50% miejsc dla niej przewidzianych na/w:

 • stadionach;
 • boiskach;
 • salach i halach;
 • basenach;
 • siłowniach, klubach i centrach fitness;
 • oraz w zakresie organizacji obozów sportowych.

Zasady zajmowania miejsc na obiektach sportowych:

 • co drugie miejsce na widowni;
 • w rzędach naprzemiennie;
 • w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni przy zachowaniu odległości 1,5 m.

Zasady nie dotyczą widza, który uczestniczy w wydarzeniach:

 • z dzieckiem poniżej 13. roku życia;
 • z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie;
 • zasady nie obowiązują osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących

Na terenie obiektów sportowych widz musi:

 • zakrywać usta i nos do czasu zajęcia przez niego miejsca oraz podczas poruszania się na ich terenie;
  zachować 1,5 m odległości od innego widza – w przypadku obiektów bez oznaczonych miejsc.
 • Sprzedaż biletów dla publiczności, która uczestniczy w wydarzeniu, jest prowadzona wyłącznie drogą elektroniczną.

Uczestnictwo w zajęciach, wydarzeniach lub współzawodnictwie sportowym (dotyczy wszystkich dyscyplin sportowych)

Od 25 lipca w zajęciach lub wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym może uczestniczyć nie więcej niż 250 osób jednocześnie, z wyłączeniem obsługi wydarzenia.

Co to oznacza?

 • We współzawodnictwie sportowym, organizowanym w ramach danego wydarzenia sportowego (na przykład trzydniowa impreza biegowa z różnymi biegami – np. 5, 10, 15 km danego dnia) w każdym z tych biegów rozumianych jako współzawodnictwo sportowe będzie mogło wziąć udział po 250 osób (nie muszą to być różni  uczestnicy).
 • W limit 250 osób nie wchodzi obsługa wydarzenia (np. medialna, techniczna, ochrona, wolontariusze).

27 KOMENTARZE

 1. We współzawodnictwie sportowym, organizowanym w ramach danego wydarzenia sportowego (na przykład trzydniowa impreza biegowa z różnymi biegami – np. 5, 10, 15 km danego dnia) w każdym z tych biegów rozumianych jako współzawodnictwo sportowe będzie mogło wziąć udział po 250 osób (nie muszą to być różni uczestnicy).


  KURWA SUPER, 150 OSÓB, 250 OSÓB ALE ZAJEBIŚCIE, ZANIM TO ODŻYJE NORMALNIE TO JESZCZE 5 LAT

 2. Tak informacyjnie, dzisiaj zanotowaliśmy drugi najwyższy dobowy przyrost nowych zachorowań od początku epidemii. Powodzenia

 3. Tak informacyjnie, dzisiaj zanotowaliśmy drugi najwyższy dobowy przyrost nowych zachorowań od początku epidemii. Powodzenia

  P….nie o szopenie

 4. czyli już nigdy nie pójdziesz w tłum

  Powiem ci ze np nie ma nic bardziej dla mnie wkurwiajacego niz np tlum na koncercie ktory sie pcha i potraca cie. Ja pierdole.

 5. Obowiązek zakrywania ust do czasu aż się usiądzie na miejscu, a potem co kurwa wszyscy będą na siebie kichać i prychać i wszystko będzie w porządku ? Pewnie ta, w końcu morawiecki mówił że nie ma wirusa 😀

  Idioci.

 6. Bedzie druga fala koronawirusa na jesień , taką decyzje podjeli na Bilderbergu .

  To się trochę pomylili, bo druga fala zaczęła się u nas w tym tygodniu, a dopiero wakacje są 😆

 7. Powiem ci ze np nie ma nic bardziej dla mnie wkurwiajacego niz np tlum na koncercie ktory sie pcha i potraca cie. Ja pierdole.

  ja nie ogarniam ludzi, którzy przychodzą specjalnie 5 godzin przed koncertem i zajmują sobie miejsce przy barierkach – zajebista sprawa być przez kilka godzin przyciskanym do metalowych barierek xd

 8. Taki żarcik zasłyszałem ostatnio będąc w DE :

  Na początku był wirus potem była epidemia potem pandemia. Na końcu będzie test na inteligencje.:korwinlaugh:

 9. ja nie ogarniam ludzi, którzy przychodzą specjalnie 5 godzin przed koncertem i zajmują sobie miejsce przy barierkach – zajebista sprawa być przez kilka godzin przyciskanym do metalowych barierek xd

  Na 8 milardów ludzi, znajdą sie ludzie do wszystkiego :razz:utinlaugh:

 10. Obowiązek zakrywania ust do czasu aż się usiądzie na miejscu, a potem co kurwa wszyscy będą na siebie kichać i prychać i wszystko będzie w porządku ? Pewnie ta, w końcu morawiecki mówił że nie ma wirusa 😀

  Idioci.

  Powiem tak – ostatnio zawitali do mnie milicjanci na mieszkaniu. Przeszukali mi całe mieszkanie, dotykali wszystkiego co ja dotykałem wcześniej i co będę dotykał później, przebywali ze mną ponad godzinę, na początku mieli maski, potem nie, ja nie miałem. Potem podpisałem zeznania SWOIM długopisem. Mieli swój, ale nie mogli mi go dać żebym ja go dotknął, bo koronawirus…

  :korwinlaugh::korwinwhat:

 11. ja nie ogarniam ludzi, którzy przychodzą specjalnie 5 godzin przed koncertem i zajmują sobie miejsce przy barierkach – zajebista sprawa być przez kilka godzin przyciskanym do metalowych barierek xd

  Moja znajoma z koleżanką zostały kiedyś wyniesione z koncertu bo tłum tak się pchał, że zasłabły przy tych barierkach.

 12. ostatnio zawitali do mnie milicjanci na mieszkaniu

  Ja to bym się po mundurach zorientował, że przebierańcy, bo milicjantów to ze 30 lat już nie ma :suchykarol:

 13. ja nie ogarniam ludzi, którzy przychodzą specjalnie 5 godzin przed koncertem i zajmują sobie miejsce przy barierkach – zajebista sprawa być przez kilka godzin przyciskanym do metalowych barierek xd

  Ale jest szansa na to, że pół mordy lub dłoń pojawi się na zdjęciu w galerii z tego wydarzenia!

 14. Ostatnio w Anglii żydowskie media  napierdalały całymi dniami i nocami ,że dziesiątki tysięcy złych ludzi bawiło się na ulicach Liverpoolu po zdobyciu mistrzostwa a koronawirus jest przeca…. i co się stało z tego powodu? a no kurwa nic się nie stało.Przestańcie oglądać te skurwiałe wiadomości o koronce i wyjdźcie z domu, popytajcie ludzi czy znają kogoś kto chorował.Na kopali Ziemowit na ~6000 ludzi przebadanych 22 miało koronawirusa bezobjawowo.O tym w mediach nie usłyszycie… kurwa obudźcie się.

 15. Ostatnio w Anglii żydowskie media  napierdalały całymi dniami i nocami ,że dziesiątki tysięcy złych ludzi bawiło się na ulicach Liverpoolu po zdobyciu mistrzostwa a koronawirus jest przeca…. i co się stało z tego powodu? a no kurwa nic się nie stało.Przestańcie oglądać te skurwiałe wiadomości o koronce i wyjdźcie z domu, popytajcie ludzi czy znają kogoś kto chorował.Na kopali Ziemowit na ~6000 ludzi przebadanych 22 miało koronawirusa bezobjawowo.O tym w mediach nie usłyszycie… kurwa obudźcie się.

  Ja znam kogoś w moim wieku, kto na to zmarł 3 miesiące temu. Nie miał żadnych chorób towarzyszących, bo był kierowcą autobusu. Mówi ci to coś idioto?

 16. Ja znam kogoś w moim wieku, kto na to zmarł 3 miesiące temu. Nie miał żadnych chorób towarzyszących, bo był kierowcą autobusu. Mówi ci to coś idioto?

  Też mam kumpla, który z całą rodziną przechodził. Na szczęście wszyscy w miarę lekko. Kumpel znacznie mocniej przeżył grypę w lutym.

 17. Ja znam kogoś w moim wieku, kto na to zmarł 3 miesiące temu. Nie miał żadnych chorób towarzyszących, bo był kierowcą autobusu. Mówi ci to coś idioto?

  Po co piszesz,że w twoim wieku jak nie wiadomo ile masz lat.To,że nie miał żadnych chorób towarzyszących bo był kierowcą autobusu co ma znaczyć? bo kierowcy autobusów muszą mieć zdrowie na tip top i po tym  stwierdzasz jego stan zdrowia? napisał byś lepiej czy był palaczem,albo czy był otyły ale po co.

  Ja nie mówię,że wirusa nie ma i to jest ściema ale te obostrzenia w stosunku do zagrożenia tym wirusem to czysta kpina a strach ludzi w 90% + jest spowodowany propagandą .Był kierowcą w komunikacji miejskiej to chyba jedna z najgorszych fuch żeby złapać wirusa,pokój jego duszy ale to tylko pokazuje jakie grupy społeczne są narażone i nie uważam żeby z tego powodu odpierdalać to co się odpierdala.

  Nie mogę iść książki do biblioteki poczytać siedząc nawet w tej masce. Prawie 3000 ludzi umiera rocznie na polskich drogach ale to chuj bo z tego powodu się nie ograniczy ludziom pensji do 80% i nie nałoży zakazu zgromadzeń jakby się im na jakieś protesty zebrało eh…..

 18. No jak tak beda wygladaly kolejne tygodnie jak ten co teraz sie konczy to powodzenia z tym otwieraniem hal. Wrzesien pazdziernik znowu wszystko zamkna w pizdu. Wczoraj bylem na Widzewie na meczu ale akurat stadiony to jest inna bajka niz klimatyzowane hale gdzie to gowno moze sie szybciej przeniesc. Wiem ze w koncu musza wszyscy sie nauczyc normalnie funkcjonowac z tym gownem ale akurat kumulowanie ludzi w halach to chujowy pomysl… Normalnosc szybko nie wroci a na pewno nie w tym roku jeszcze.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.