Demian Maia, który podczas UFC 211 zmierzy się Jorge Masvidalem już od dłuższego czasu zapowiada, że chce walczyć o pas mistrzowski UFC. Gunnar Nelson, były przeciwnik Brazylijczyka uważa, że Maia już dziś powinien walczyć o pas. W rozmowie z FOX Sports powiedział:

Wierzę, że Demian Maia zasłużył na walkę o pas i myślę, że nie musi tego udowadniać walcząc dodatkowo z Masvidalem. Nawet bez tego starcia zasłużył już na pojedynek mistrzowski.

Jeśli Demian Maia ostatecznie dojdzie do walki o pas w przyszłości, a mistrzem nadal będzie Tyron Woodley, Nelson widzi szansę na zwycięstwo dla Brazylijczyka w starciu na ziemi.

Wszystko może się zdarzyć, bo Tyron to bardzo silny facet. Prawdopodobnie mógłby znokautować Demiana. W stójce Woodley pewnie miałby przewagę, ale na ziemi byłby poważnie zagrożony. Pytanie czy Maia dałby radę go sprowadzić? Moim zdaniem tak.

Nelson miał okazję walczyć i przegrać z Maią podczas gali UFC 194, liczy jednak, że w przyszłości będzie mógł jeszcze raz stanąć z nim do starcia.

Mam nadzieję, że ostatecznie Maia zostanie mistrzem i będę mógł wówczas zmierzyć się z nim w starciu rewanżowym.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.