Georges St. Pierre khabib jon jones cejudo
Georges St. Pierre

Dyskusja na temat tego, który zawodnik MMA jest najlepszym fighterem wszech czasów trwa od lat. Podobnie wygląda sytuacja z debatą na temat aktualnego rankingu najlepszych zawodników bez podziału na kategorie wagowe. Georges St. Pierre (MMA 26-2), były mistrz UFC, został również niedawno zapytany o swoje spojrzenie na to, kto dziś jest najlepszy w MMA.

Oczywiście odpowiedź na to pytanie jest bardzo subiektywna. Tak to już jest w mieszanych sztukach walki. Jeśli zapytasz mnie kto jest najszybszy, odpowiem, że Usain Bolt. Tu możemy jednak sprawdzić to obiektywnie, bo mamy pomiar czasu. Jeśli zapytasz kto jest najlepszym ciężarowcem, możemy sprawdzić rekord. W MMA takie rozważania, to tylko opinie. Nie ma dobrych odpowiedzi.

Kanadyjczyk, mimo takiego podejścia do sprawy, wskazał jednak swoich faworytów.

W trójce najlepszych na pewno jest Khabib Nurmagomedov. Jest też również Jon Jones. Do tego dodam Henry’ego Cejudo, którego uważam za zawodnika trudnego do pokonania. Jeśli spojrzymy na to co osiągnął, to jest tego sporo. Mamy więc Jona Jonesa, Henry’ego Cejudo i Khabiba. Nie możemy też zapomnieć o Amandzie Nunes. Ona jest najlepszą zawodniczką w historii tego sportu.

Co ciekawe, wybór GSP trzech najlepszych zawodników idealnie pokrywa się z aktualnym rankingiem najlepszych fighterów bez podziału na kategorie wagowe organizacji UFC.

1 KOMENTARZ

  1. Henry "the tripple C" Cejudo bez podziału na kategorie płciowe

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.