Liana Jojua po przekroczeniu limitu wagowego i przegranym pojedynku na gali UFC Vegas 42 została zwolniona z organizacji UFC.

Organizacja UFC rozstała się z walczącą w wadze muszej, Lianą Jojua po przegranej walce z Cortney Casey na gali UFC Vegas 42 która odbyła się 13 listopada w Las Vegas.

Jojua kończy przygodę z największą organizacją na świecie po czterech walkach w których zdobyła jedno zwycięstwo. Gruzińska „Wilczyca” przed sobotnim pojedynkiem z Cortney Casey miała problemy ze zrobieniem limitu wagowego wnosząc na wagę 3 funty więcej niż limit dywizji muszej. Jej przeciwnika z sobotniego pojedynku uważała, że było to celowe zagranie:

„Myślę, że w 100 procentach była to świadoma decyzja żeby nie zrobić wagi” – powiedziała Casey na konferencji po gali. „Na początku tego tygodnia zaproponowaliśmy walkę w catchweight , ale oni odrzucili naszą propozycję. Więc zrobiliśmy wagę na 125 funtów czując, że ona i tak nie zrobi limitu i będzie ważyć w okolicach 130 funtów. Na ważeniu z ubraniami waga wskazała 129. Kazali jej zdjąć ubranie, żeby walka w ogóle mogła się odbyć, bo jest chyba jakiś maksymalny dopuszczalny limit trzech funtów. Uważam, że to była świadoma decyzja z ich strony, żeby upewnić się, że będę musiała zbijać wagę i cierpieć, a ona i tak przyszła za ciężka, była też za ciężka w dniu walki, więc to nie było w porządku. Niestety taki jest ten biznes a my dostajemy takie oferty walki i musimy je brać. Jestem szczęśliwa bo wyszłam zwycięsko z tego starcia, ale czasami gdy bierzesz takie walki nie kończy się to dobrze”

Liana Jojua (MMA 8-5) opuszcza organizację UFC z jedyną wygraną przez poddanie nad Dianą Belbitą i przegranymi przed czasem z Sarą Moras i Mirandą Maverick. Na sobotniej gali UFC Vegas 42 przegrała przez decyzję z Cortney Casey. Była mistrzyni rosyjskiej Fight Nights Global w wadze koguciej, przed podpisaniem kontraktu z UFC miała rekord 7-2.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.