Gilbert Burns z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19 został wycofany z walki wieczoru przeciwko mistrzowi wagi półśredniej Kamaru Usmanowi do jakiej miało dojść 11 lipca na gali UFC 251!

Według nieoficjalnych jeszcze informacji, Brazylijczyk zgodnie z protokołem bezpieczeństwa organizacji UFC został przetestowany na koronawirusa zanim udał się na wyspę Yas w Abu Zabi, gdzie 11 lipca odbędzie się gala UFC 251.

Na początku tego tygodnia, klubowy kolega Burnsa – mistrz wagi średniej i półciężkiej organizacji ONE Championship Aung La N Sang ujawnił, że uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. Dodatkowo według portalu MMA Fighting, co najmniej jeden trener z klubu MMA w Sanford w ciągu ostatnich dwóch tygodni również został zakażony koronawirusem.

Spodziewano się, że Gilbert Burns i jego narożnik wylecą z Las Vegas na galę UFC Fight Island w tym tygodniu, ale po pozytywnym wyniku testu, żadnego z nich nie było na pokładzie czarterowego lotu do Abu Zabi.

Nie wiadomo jeszcze czy organizacja UFC będzie starała się znaleźć nowego przeciwnika na mistrzowską walkę z Kamaru Usmanem do której został zaledwie tydzień. Według nieoficjalnych informacji, starcie Usman vs Burns zostanie przeniesione na późniejszy termin.

Burns (19-3 MMA) jest niepokonany od czasu przejścia do kategorii półśredniej. Pokonał w tym czasie Alexeya Kunchenko, Gunnara Nelsona, Demiana Maię i Tyrona Woodleya. Brazylijczyk to specjalista BJJ, który poczynił znaczne postępy w stójce.

Usman (16-1 MMA) w pierwszej obronie pasa mistrzowskiego pokonał Colby’ego Covingtona przez TKO w ostatniej rundzie pojedynku. Tytuł mistrza kategorii półśredniej zawodnik zdobył w walce z Tyronem Woodleyem.

Burns skomentował sytuację na swoim Twitterze:

Tragiczna wiadomość, nie czuje się za dobrze ale wygram tą bitwę! Bądźcie bezpieczni!

W tej sytuacji głównym wydarzeniem lipcowej gali UFC 251 będzie rewanżowe starcie o tytuł mistrza wagi piórkowej pomiędzy Alexandrem Volkanovskim a Maxem Hollowayem oraz walka o zwakowany przez Henry`ego Cejudo pas mistrza wagi koguciej pomiędzy Petrem Yanem a Jose Aldo.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.