georges st pierre

Georges St. Pierre (MMA 26-2), były mistrz UFC i jeden z najlepszych zawodników w historii mieszanych sztuk walki przebywa dziś na sportowej emeryturze. Cały czas jednak trenuje i chętnie dzieli się swoją wiedzą w zakresie sportów walki.

W jednym z filmów udostępnionych w internecie Georges St. Pierre przedstawił swoje spojrzenie na różne typu zawodników.

W sportach walki mamy trzy typy ludzi: wojowników, atletów i artystów. Wojownicy mają niezachwianą wolę walki. Potrafią poświęcić wszystko dla zwycięstwa. Atleci są najbardziej wysportowani i najszybciej się uczą. Prawdopodobnie też odnieśliby sukces w każdym innym sporcie. Artyści są najbardziej kreatywni. Potrafią znaleźć różne wyjścia, aby rozwiązać swoje problemy.

GSP dodał też, że aby odnieść sukces dobrze jest odkryć w sobie jakim typem zawodnika się jest.

Każda z osób ma w sobie jakiś pierwiastek z tych trzech typów, jednakże jeden zawsze dominuje nad innymi. Każdy też z tych typów może być mistrzem. Wierzę jednak, że koniecznym jest, aby odkryć jakim typem zawodnika się jest, aby móc zoptymalizować swoje przygotowania pod ten właśnie typ i dzięki temu osiągać lepsze wyniki.

Georges St. Pierre walczył w zawodowym MMA od roku 2002. W roku 2006 wywalczył pas mistrzowski wagi półśredniej UFC, który stracił w następnym boju. Przy drugim podejściu do mistrzostwa poszło mu już jednak znacznie lepiej, nie tylko zdobył pas, ale też obronił go dziewięć razy i odszedł na emeryturę. Cztery lata później powrócił do klatki na jedną walkę. Pokonał Michaela Bispinga i wywalczył w ten sposób pas mistrzowski wagi średniej.

Zobacz również: „Będę rozwijać się dalej, tak jak zawsze” – VanZant po przegranej na UFC 251

20 KOMENTARZE

 1. W sportach walki mamy trzy typy ludzi: wojowników prześladowanych przez demony, atletów, których porywają kosmici i artystów, którzy zdążyli zakończyć karierę przed wystąpieniem objawów CTE. Wojownicy mają niezachwianą wolę walki z siłami nadprzyrodzonymi. Potrafią poświęcić wszystko dla wody święconej. Atleci są najbardziej wysportowani i najszybciej się uczą, jednak muszą trenować w alu-foliowych czepkach. Prawdopodobnie też odnieśliby sukces na każdej innej planecie. Artyści są najbardziej kreatywni. Potrafią znaleźć różne wyjścia, aby uniknąć uszkodzeń mózgu.

 2. conor ma wszystkie 3 typy :irish:

  To prawda:

  Wojownicy mają niezachwianą wolę walki

  Atleci są najbardziej wysportowani i najszybciej się uczą

  Artyści są najbardziej kreatywni

  Lewy hak, lewy hak, lewy hak, muni, muni, lewy hak, muni, muni, muni, only business… Kreatywność poziom 10, co najmniej 😀

 3. Tak, tylko że każdym typem człowieka jest na twitterze:beczka:

  powiedz to josé aldo i eddiemu alvarezowi, którym zabrał dusze.

 4. powiedz to josé aldo i eddiemu alvarezowi, którym zabrał dusze.

  Aldo kilka lat później daje wyrównany bój z Yanem, Alvarez był już wtedy mistrzem z przypadku, tylko dlatego rudy miał szanse i zdobył ten pas. Od prawdziwego mistrza odbija się jak od ściany i chce z nim robić tylko biznesy:lol:

 5. Aldo kilka lat później daje wyrównany bój z Yanem, Alvarez był już wtedy mistrzem z przypadku, tylko dlatego rudy miał szanse i zdobył ten pas. Od prawdziwego mistrza odbija się jak od ściany i chce z nim robić tylko biznesy:lol:

  Od mistrza Khabiba tak ale reszte leje jak dziaciakow. Z byle paziem nie bedzie sie bil ale na ten moment to oprocz Khabiba to Gejczi jest wyzwaniem a takto nie ma rywali dla niego w lekkiej. Mozesz go nie lubic ale takie sa fakty.

 6. Od mistrza Khabiba tak ale reszte leje jak dziaciakow. Z byle paziem nie bedzie sie bil ale na ten moment to oprocz Khabiba to Gejczi jest wyzwaniem a takto nie ma rywali dla niego w lekkiej. Mozesz go nie lubic ale takie sa fakty.

  Fakty są takie, że przez ostatnie 3,5 roku poza wojenkami w social media dostał jedynie wpierdol od Nurmagomedova i chcąc łatwą walkę pobił dziadka Cerrone (który się już skończył), do tego kontrowersyjna wygrana na punkty w barze. Gościu bazujący na refleksie będzie z wiekiem coraz słabszy i prime minie wcześniej, niż w przypadku np. grindujących zapasiorów.

 7. Fakty są takie, że przez ostatnie 3,5 roku poza wojenkami w social media dostał jedynie wpierdol od Nurmagomedova i chcąc łatwą walkę pobił dziadka Cerrone (który się już skończył), do tego kontrowersyjna wygrana na punkty w barze. Gościu bazujący na refleksie będzie z wiekiem coraz słabszy i prime minie wcześniej, niż w przypadku np. grindujących zapasiorów.

  Znamy dobrze wartosc Rudzielca… Nurmy nie pokona nigdy ale z reszta sie bawi… Nie dogadamy sie mordo w tej kwestii:beer:

 8. Fakty są takie, że przez ostatnie 3,5 roku poza wojenkami w social media dostał jedynie wpierdol od Nurmagomedova i chcąc łatwą walkę pobił dziadka Cerrone (który się już skończył), do tego kontrowersyjna wygrana na punkty w barze. Gościu bazujący na refleksie będzie z wiekiem coraz słabszy i prime minie wcześniej, niż w przypadku np. grindujących zapasiorów.

  Nie zapominajmy o dwóch srogich wpierdolach od Diaza :einsteinsmoke:

 9. Znamy dobrze wartosc Rudzielca… Nurmy nie pokona nigdy ale z reszta sie bawi… Nie dogadamy sie mordo w tej kwestii:beer:

  Nie dogadamy się, bo ja nie gdybam w kwestii aktualnej wartości zawodnika:beer:

 10. To proponuje zabawę, polskie podwórko, wojownik Materla, atleta Gamer, artysta nasz Mamed. Jakieś inne pomysły?

 11. To proponuje zabawę, polskie podwórko, wojownik Materla, atleta Gamer, artysta nasz Mamed. Jakieś inne pomysły?

  Raczej wojownik Najman, atleta Bonus BGC a artysta to Juras.

 12. To proponuje zabawę, polskie podwórko, wojownik Materla, atleta Gamer, artysta nasz Mamed. Jakieś inne pomysły?

  Wojownik: Mariusz

  Atleta: Pudzian

  Artysta: Pudzianowski

  A na poważnie, to że swoim etosem pracy Szymon Kołecki idealnie pasuje do zarysowanego przez GSP atlety. Wojowników jest sporo, ale Omen tylko jeden. Jeśli chodzi o artystę, to jedynie all-rounder Sajewski przychodzi mi do głowy.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.