Georges St. Pierre (MMA 26-2), były mistrz UFC i jeden z najlepszych zawodników w historii mieszanych sztuk walki przebywa dziś na sportowej emeryturze. Cały czas jednak trenuje i chętnie dzieli się swoją wiedzą w zakresie sportów walki.

W jednym z filmów udostępnionych w internecie Georges St. Pierre przedstawił swoje spojrzenie na różne typu zawodników.

W sportach walki mamy trzy typy ludzi: wojowników, atletów i artystów. Wojownicy mają niezachwianą wolę walki. Potrafią poświęcić wszystko dla zwycięstwa. Atleci są najbardziej wysportowani i najszybciej się uczą. Prawdopodobnie też odnieśliby sukces w każdym innym sporcie. Artyści są najbardziej kreatywni. Potrafią znaleźć różne wyjścia, aby rozwiązać swoje problemy.

GSP dodał też, że aby odnieść sukces dobrze jest odkryć w sobie jakim typem zawodnika się jest.

Każda z osób ma w sobie jakiś pierwiastek z tych trzech typów, jednakże jeden zawsze dominuje nad innymi. Każdy też z tych typów może być mistrzem. Wierzę jednak, że koniecznym jest, aby odkryć jakim typem zawodnika się jest, aby móc zoptymalizować swoje przygotowania pod ten właśnie typ i dzięki temu osiągać lepsze wyniki.

Georges St. Pierre walczył w zawodowym MMA od roku 2002. W roku 2006 wywalczył pas mistrzowski wagi półśredniej UFC, który stracił w następnym boju. Przy drugim podejściu do mistrzostwa poszło mu już jednak znacznie lepiej, nie tylko zdobył pas, ale też obronił go dziewięć razy i odszedł na emeryturę. Cztery lata później powrócił do klatki na jedną walkę. Pokonał Michaela Bispinga i wywalczył w ten sposób pas mistrzowski wagi średniej.

Zobacz również: „Będę rozwijać się dalej, tak jak zawsze” – VanZant po przegranej na UFC 251

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.