Według informacji, jaką podał portal Combate, na listopadowej gali z numerem 255 nie dojdzie do wyczekiwanego starcia o tytuł wagi muszej pomiędzy Deivesonem Figueiredo i Codym Garbrandtem. „No Love” musiał wycofać się z tego pojedynku z powodu kontuzji bicepsa.

Okazuje się również, że UFC zorganizowało już zastępstwo za Amerykanina. Nowym oponentem aktualnego mistrza kategorii do 125 funtów będzie Alex Perez.

Figueiredo (MMA 19-1) jest obecnie na fali czterech zwycięstw z rzędu. Swój ostatni pojedynek stoczył w lipcu bieżącego roku, kiedy to już w pierwszej rundzie rozprawił się z Josephem Benavidezem i tym samym zdobył zwakowany pas. Wcześniej, w lutym, również pokonał Benavideza, aczkolwiek nie został nowym mistrzem ze względu na niewypełnienie wymaganego limitu wagowego.

Z kolei Perez (MMA 24-5) także przygotowywał się do listopadowego wydarzenia, gdyż pierwotnie jego rywalem miał być Brandon Moreno. Zawodnik pochodzący z Kalifornii ostatni raz w oktagonie był widziany na gali UFC 250, gdzie już w pierwszej rundzie rozprawił się z Jussierem Formigą. Obecnie jest sklasyfikowany na czwartej pozycji w rankingu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.