gamrot i poirier dustin

Już w najbliższy weekend Dustin Poirier stanie do kolejnej walki o pas mistrzowski UFC. Zdaniem Mateusza Gamrota Poirier ma większe szanse na wygraną niż w walce o pas, którą przegrał z Khabibem Nurmagomedovem.

1 czerwca podczas gali UFC 302 Dustin Poirier spróbuje odebrać mistrzowski pas wagi lekkiej Islamowi Makhachevowi. Kilka lat temu Poirier miał okazję w walce o pas zmierzyć się z Khabibem Nurmagomedovem, który pomaga w przygotowaniach Islama. Wówczas starcie nie ułożyło się po myśli Poiriera. Mateusz Gamrot, który w ostatnich tygodniach pomagała Dustinowi w trakcie obozu przygotowawczego do walki, w rozmowie dla TVP Sport porównał Khabiba z Islamem.

Wywodzą się z jednego kraju, z jednego klubu, trenują razem. Ale stylistycznie jest to dwóch innych zawodników. Mają inny wachlarz technik, inaczej atakują, inaczej się poruszają. Islam ostatnie walki też dużo toczył w stójce. Znokautował Volkanovskiego, wcześniej trafił Oliveirę. Więc też spodziewam się, że nie będzie unikał też stójki. Będzie chciał na pewno pokazać swoje atuty. Będzie kopał, będzie szedł do klinczu tajskiego. A dopiero gdzieś w późniejszym etapie pójdzie po zapasy. Khabib przeważnie zawsze spychał do siatki i tam rozwiązywał swoje walki. Tutaj Islam będzie się inaczej troszkę poruszał. Myślę, że większe szanse Dustin ma z Islamem teraz, niż wcześniej z Khabibem.

Dustin Poirier jest byłym tymczasowym mistrzem wagi lekkiej. Ostatni raz walczył podczas gali UFC 299, która odbyła się 9 marca. Wygrał wówczas przez nokaut z Benoit St. Denisem. Poirier ma na swoim koncie 39 zawodowych pojedynków, z których 30 wygrał.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Quairon
Quairon

Legacy FC
Welterweight

2,012 komentarzy 4,343 polubień

Co prawda to prawda, style tworzą walki.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of blazini
blazini

UFC
Bantamweight

8,179 komentarzy 28,493 polubień

Radziłbym się specjalnie nie oszukiwać, bo szanse Dustina są minimalne. Właściwie jedyny argument jest taki, że to się czasem zdarza, że faworyt przegra z underdogiem jak Rockhold z Bispingiem, ale szanse na to oceniam mniej więcej tak jak i bukmacherzy:

1716896826029.png

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Arczi1990
Arczi1990

EFC Africa
Bantamweight

2,732 komentarzy 5,450 polubień

Radziłbym się specjalnie nie oszukiwać, bo szanse Dustina są minimalne. Właściwie jedyny argument jest taki, że to się czasem zdarza, że faworyt przegra z underdogiem jak Rockhold z Bispingiem, ale szanse na to oceniam mniej więcej tak jak i bukmacherzy:

View attachment 99696

Domy na diamenta zatem :lol:

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of respect
respect

UFC
Light Heavyweight

15,708 komentarzy 74,040 polubień

Przy walce Dustina z Khabibem wygrałem jeden z lepszych kuponów w życiu. Wytypowałem konkretne skończenie i rundę.
Ale zgadzam się z Gamerem, że teraz może być łatwiej niż wtedy z Khabibem co nie zmienia faktu, że Dustin jest mocno na straconej pozycji.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Dijaz
Dijaz

M-1 Global
Middleweight

3,776 komentarzy 7,767 polubień

Na pewno Dustin będzie miał lepszy grappling niż wtedy. Dużo tego przerobił od Khabiba.

Odpowiedz polub

Avatar of GigaKozak33
GigaKozak33

EFC Africa
Middleweight

2,914 komentarzy 5,250 polubień

Trudno się nie zgodzić
Khabib preferował uderzenia w stójce, wywierał niesamowitą presję, zamykał rywali na siatce i tłamsił ich w parterze. Głównie dzięki presji, pracy na siatce, 1-2 rundy i każdy jego przeciwnik był kompletnie wypompowany. Można powiedzieć że jedyny Konur który wygrał 3 rundę, pokazał jak powinno się walczyć z Orłem, przez większość tejże rundy będąc w stanie utrzymać walkę na środku oktagonu. Makhachev za to woli kopnięcia, klincz, a gdy dochodzi do wspomnianego parteru to prezentuje świetną kontrolę, zabiera przestrzeń przeciwnikowi, skutecznie utrudniając mu powrót na nogi. Co nie zmienia faktu że teraz, Dustin ma zdecydowanie większe szanse niż wcześniej. Wcześniej to wyszedł do Khabiba jak uczeń do wielkiego mistrza, co było widać już od pierwszych sekund walki. Był pogodzony z porażką jeszcze przed wejściem do oktagonu. Jeżeli tutaj głowa zagra jak trzeba, będzie miał szansę na zrobienie czegoś więcej.

Odpowiedz 1 Like

click to expand...