Jak poinformowała w oficjalnym oświadczeniu federacja KSW, włodarze postanowili ukarać zawodników za sytuację, która miała miejsce po walce Mateusza Gamrota z Normanem Parke. Pełne oświadczenie dostępne jest poniżej.

Informacja prasowa:

W związku ze zdarzeniami, do których doszło po rewanżowej walce Mateusza Gamrota i Normana Prake’a na KSW 40 w Dublinie, Federacja KSW postanowiła wyciągnąć konsekwencje wobec osób odpowiedzialnych za tę sytuację.

Mając na uwadze fakt, że to Norman Parke, kiedy podszedł do narożnika swojego rywala, pierwszy odepchnął Borysa Mańkowskiego, za atak na narożnik przeciwnika zawodnik z Irlandii Północnej zostanie ukarany finansowo.

Niezależnie jednak od powyższego, Federacja KSW z całą stanowczością potępia następujące po odepchnięciu zachowanie Marcina Bilmana, który stał w narożniku Mateusza Gamrota i uderzył Normana Parke’a.

Na galach KSW nie ma miejsca na atakowanie zarówno narożnika zawodników, jak i samych fighterów, ponieważ jest to zachowanie wysoce odbiegające od sportowych standardów, które przyświecają Federacji KSW.

Federacja nakłada na Marcina Bilmana zakaz wstępu do narożników oraz zaplecze na okres 9 miesięcy od dnia gali KSW 40. Za zachowanie narożnika kara finansowa nałożona została również na mistrza KSW w wadze lekkiej, Mateusza Gamrota.

Dodatkowo Federacja KSW prezentuje opinie Marca Goddarda i firmy Code Blue dotyczące zakończenia pojedynku Gamrot vs Parke wynikiem no contest.

Marc Goddard – sędzia ringowy pojedynku Gamrot vs Parke 2

Na prośbę KSW chciałbym opisać zdarzenia w pojedynku Gamrot vs Parke na KSW 40. W pierwszej rundzie Parke został trafiony ciosem poniżej pasa przez Gamrota. Stało się to w trakcie kombinacji w naturalnym rytmie walki – zawodnicy wymieniali ciosy i wewnętrzne kopnięcia. Walka została przeze mnie zatrzymana, a Norman Parke otrzymał czas na dojście do siebie, po którym pojedynek został wznowiony.

W tej samej rundzie przypadkowa dłoń, ponownie w trakcie kombinacji ciosów, trafiła Parke’a. Byłem pewny, że ręka była otwarta, a palce otarł się oko. Ponownie walka została zatrzymana, by Norman mógł dojść do siebie, ale również po to by doktor mógł sprawdzić jego oko. Lekarz upewnił mnie, że nie ma urazu i walka może być kontynuowana. Runda zakończyła się bez incydentów. Druga odsłona rozpoczęła się podobnie jak pierwsza – bardzo szybkim tempem walki. Ponownie jak zawodnicy wymieniali ciosy, zauważyłem, że Gamrot się cofa z wysuniętą lewą ręką i otwartą dłonią. Zauważyłem, że ręka otarła się o twarz Parke’a i nastąpił kontakt z jego okiem. Zarządziłem zatrzymanie walki, bo Norman czuł wyraźny dyskomfort. Ponownie wezwałem lekarza by posiłkować się jego opinią. Lekarz potwierdził podejrzenie urazu oka oraz fakt, że ma ograniczoną widoczność. Natychmiast zakończyłem pojedynek i tak jak zawsze byłem pewny swojej decyzji.

Wiedziałem w czasie rzeczywistym, że kiedy Gamrot się cofał i spróbował włączyć się w wymianę, jego dłoń była otwarta i w żadnym wypadku jego palec nie był intencjonalny skierowany w oko Normana. Ponieważ starcie nie trwało dwóch pełnych rund, a palec nie był wsadzony w oko z premedytacją, zgodnie z zasadami unified rules starcie zostało uznane za no contest. To bardzo pechowe zakończenie walki, szczególnie, że rozgrywała się ona w szybkim tempie i żaden z zawodników nie zamierzał odpuścić. To był świetny pojedynek do momentu przerwania i tak jak oceniłem w trakcie gali, Gamrot, szczególnie w tym tempie i momencie zakończenia walki, nie zachował się w sposób, który wskazywałby intencjonalne nieprzepisowe skrzywdzenie przeciwnika lub spowodowanie jego kontuzji.

Glen Elllis – firma medyczna Code Blue

Rozmawiałem z lekarzem, który pracował przy klatce w niedzielę 22 października 2017 roku w hali 3Arena. Lekarz opisał to zdarzenie w następujący sposób:

Na prośbę sędziego ringowego przy drugiej sytuacji zbadałem oko Normana Parke’a. Stwierdziłem, że widoczność w prawym oku była ograniczona. Dodatkowo miał też rozcięcie łuku brwiowego nad prawym okiem. Z powodu ograniczenia widzenia w prawym oku, nie było innej możliwości jak zakończenie pojedynku. Dodatkowo po badaniu lekarskim po walce, Norman został przewieziony na ratunkowy oddział okulistyki w szpitalu the Mater Misericordiae University Hospital na dodatkowe badania.

51 KOMENTARZE

 1. Kara finansowa fajnie ale jak duża. Czy to będzie 800 tysięcy? Druga sprawa czy będzie tak jak z Anzorem? Tyle pytań tak mało odpowiedzi.:beczka:

 2. Federacja nakłada na Marcina Bilmana zakaz wstępu do narożników oraz zaplecze na okres 9 miesięcy od dnia gali KSW 40.

  Następna gala KSW dopiero za 9 miesięcy?

 3. Zakaz wstępu na 9 miesięcy, czyli do następnego występu Gamrota jak dobrze pójdzie, super kara … jeszcze niech Gamrotowi zabronią pod groźba kary milion złotych wystąpić w klatce Ksw częściej niż 4 razy w roku 😀

 4. Glen Elllis – firma medyczna Code Blue

  Z powodu ograniczenia widzenia w prawym oku, nie było innej możliwości jak zakończenie pojedynku.

  Czyli walka została przerwana ze względu na obite prawe oko a nie na palec w lewym.

  Parke oddał trochę hajsu za wagę i jeszcze za odepchnięcie Borysa to w sumie chuja zarobił 😀

  Kara dla Gamera moim zdaniem trochę bez sensu bo nie miał wpływu na to co się tam wydarzyło, ale chyba o to chodzi, że mimo wszystko zawodnik jest odpowiedzialny za swoją ekipę.

 5. Ja z tego wnioskuję że Marcin debiutuje w przyszłym roku w KSW (i dobrze)  a najbardziej po dupie dostał Norman (bardzo zle)  oby mu to włodarze pod stołem wynagrodzili

 6. A cóż to za kara dla Bilmana? On ma ją odczuć? 9 miesięcy to jest ile gal? 2? grudzień i pewnie coś na wiosnę, więc wielka mi kara.

  Ważniejsze ile ta kara finansowa wynosi, 800 tysięcy czy troszeczkę mniej?

 7. Mówiłem ku*wa, że lekarz przerwał pojedynek ze względu na prawe oko Parke'a. Gamer powinien mieć zielony kwadracik na sherdogu.

 8. Mogliby mieć Bilmana jako nową gwiazdę, pogromcę irlandczyków, prawdziwego kawalerzystę, a tu takie coś.

  Karę nałożyli, oficjalnie wszystko zrobione tak jak by wypadało, a jak nikt nie patrzy wielka radość że zrobiło się zamieszanie i zacieranie rąk żeby było więcej takich sytuacji.

  :z bani:

 9. Czyli Bułman będzie spokojnie mógł być w narożniku Gamrota na następnej gali z udziałem rzęsoprzecierki

 10. Na prośbę sędziego ringowego przy drugiej sytuacji zbadałem oko Normana Parke’a. Stwierdziłem, że widoczność w prawym oku była ograniczona. Dodatkowo miał też rozcięcie łuku brwiowego nad prawym okiem. Z powodu ograniczenia widzenia w prawym oku, nie było innej możliwości jak zakończenie pojedynku. Dodatkowo po badaniu lekarskim po walce, Norman został przewieziony na ratunkowy oddział okulistyki w szpitalu the Mater Misericordiae University Hospital na dodatkowe badania.

  To teraz już całkiem namieszane. Drugim razem palec był w lewe oko a no contest ze względu na prawe? 😆 Ktoś tam chyba ochujał 😆 Chyba, że doktór miał na myśli lewe oko Normana bo z jego punktu widzenia to prawe.

 11. Bilman!! TRZYMAJ SIE MORDZIATY!!

  PDW PRZYJACIELU, NA ZAWSZE MASZ WE MNIE BRATA!!

  Takich jak Ty zostało niewielu,

  Od początku do końca kroczysz do swego celu z zasadami,

  Choć dziś dzieli nas krata,

  Staramy się Ciebie wspierać,

  System nie pierwszy raz poczciwa mordę zabiera

  Tym kawałkiem chcemy dodać trochę Ci otuchy!!

 12. A wiadomo coś na temat kary dla Anzora?

   :mamedwhat:

  Tak. Wojek za namowa cohones zabronil mu walczyc przez ponad 1,5 roku a przed ksw 40 kontuzjowal go bo cohones narzekalo ze kara za niska.

 13. Jest kara, czyli teoretycznie byla tez zbrodnia, najwazniejsze ze mowia i pisza o KSW. Gdyby nie te akcje, nie bardzo byloby o czym ;).

 14. Bez czytania: Gamrot – upomnienie ustne, Bilman – upomnienie pisemne, Parke – 800 tys., zgadłem? :śmiech:

 15. To teraz już całkiem namieszane. Drugim razem palec był w lewe oko a no contest ze względu na prawe? 😆 Ktoś tam chyba ochujał 😆 Chyba, że doktór miał na myśli lewe oko Normana bo z jego punktu widzenia to prawe.

  Ej, a może ten lekarz, to był ten pediatra zniemiec który zniszczył karierę Płetwala w Ufc?

 16. Mówiłem ku*wa, że lekarz przerwał pojedynek ze względu na prawe oko Parke'a. Gamer powinien mieć zielony kwadracik na sherdogu.

  Jak byłem za tym że po tym faulu powinna być dyskwalifikacja Gamrota a nie no contest, tak w tym przypadku gdy lekarz ze względu na prawe oko przerwał pojedynek  to Gamrot powinien wygrać przez przerwanie lekarza:???:. W sumie to może dobrze że jest no contest bo może to Gameta nauczy żeby tej łapy nie wpychać z rozcapierzonymi paluchami na twarz przeciwnika.

 17. Ja tylko pragnę dodać, że wedle obowiązujących przepisów, samo kierowanie otwartej dłoni w kierunku twarzy przeciwnika jest uznawane jako faul(!), dłubanie czy samo wsadzenie palców w oko to osobna kwestia.

 18. W jakim celu zawodnik kieruje otwarta dlon w strone twarzy przeciwnika? Regulaminowe jest wyprowadzanie ciosu w twarz na wysokosc oczu palcami?

 19. Skoro KSW jest tak pewne swoich decyzji, to po co prosi wszystkich zainteresowanych o komentarze i oświadczenia w tej sprawie? Gamrot jest jednym z najczęściej faulujących zawodników, a jego postawa (wypowiedzi po walce) jest absolutnie niegodna mistrza. Nawet mistrza KSW.

 20. Bilman powinien dostać z 3 lata minimum, 9 miesięcy to nie kara. A wyszło, że żaden z nich nie poniesie kary finansowej, to jest tylko wiadomość dla mediów, że zawodnicy zostali ukarani przez organizatorów. Pewnie jeszcze będzie jakaś szopka medialna, że Gamrot z Parkiem nie zgadzają się na kary.

 21. Gamrot, szczególnie w tym tempie i momencie zakończenia walki, nie zachował się w sposób, który wskazywałby intencjonalne nieprzepisowe skrzywdzenie przeciwnika lub spowodowanie jego kontuzji.

  To jest bardzo wazne. Pewnie obejrzal urywki po walce i wie teraz, ze wkladal mu umyslnie….Z drugiej strony tyle kamer, sedziow od chuja przy siatce i nikt nie widzial, ze mu wciska specjalnie?

 22. Gamer 800 tyś. złotych za hymn al kaidy, trzymanie terrorystów w narożniku, nieodpowiedzialne dobieranie cornermanów, Bilman 800 tyś. złotych zakaz stania w narożniku w KSW, ale walczyć klatce może. Parke, już dostał karę podczas walki. Kopniak w krocze i dwa palce. Niech się cieszy, że oba w oczy, a nie gdzie indziej.

 23. Gamer 800 tyś. złotych za hymn al kaidy, trzymanie terrorystów w narożniku, nieodpowiedzialne dobieranie cornermanów, Bilman 800 tyś. złotych zakaz stania w narożniku w KSW, ale walczyć klatce może. Parke, już dostał karę podczas walki. Kopniak w krocze i dwa palce. Niech się cieszy, że oba w oczy, a nie gdzie indziej.

  Po takich karach to tylko Niemcy i ogórki, albo Holandia i pomidory. Chłopaki się do końca życia nie wypłacą. Chyba że pożyczą na procent…. :neildegrassewhoa:

 24. Po takich karach to tylko Niemcy i ogórki, albo Holandia i pomidory. Chłopaki się do końca życia nie wypłacą. Chyba że pożyczą na procent…. :neildegrassewhoa:

  Podobno najlepsze chwilówki są w Olsztynie :mamed:

  "Gdy brakuje w domu siana, weź pożyczkę u Aslana.":homer:

 25. Gamer i Parke mogliby wpłacić oficjalnie na czyn dobroczynny po 3 albo 5 stów i byłoby spoko. A po takim oświadczeniu… KSW jest w dupie.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.