Freddie Roach, legendarny trener boksu, który pracował z Georgem St. Pierrem przygotowując go do walki z Michaelem Bispingiem, uważa że Kanadyjczyk powinien wrócić do niższej kategorii wagowej. W programie The MMA Hour powiedział:

Moim zdaniem GSP powinien iść do niższej kategorii wagowej, wrócić do wagi, w której czuje się bardziej komfortowo i do której jest bardziej przyzwyczajony. Aktualnie to może jednak nie być wykonalne. Musimy porozmawiać z promotorem. Zazwyczaj jednak w UFC robi się to, czego chce organizacja.

Roach dodał także, że wyższa waga mogła również wpłynąć na większe zmęczenie Georgesa w trakcie walki.

Myślę, że aktualna waga mu nieco przeszkadzała. On nie jest przyzwyczajony do takiej masy. To też na pewno bardziej wpłynęło na Georgesa. Będziemy jednak nad wszystkim pracować i zastanowimy się nad tym, co będzie dla niego najlepsze.

3 KOMENTARZE

  1. W tej chwili na nawet się nie zdziwię jak zrobią walkę GSP-Conor o pas w średniej 🙂 Myślę że 1,5 bańki PPV by pękło spokojnie.

  2. Akurat UFC raczej nie blokuje przejść zawodników między wagami, przynajmniej nigdy nie słyszałem o takim przypadku. A zejście w dół i walka o pas lub w eliminatorze to dla mnie najciekawsza opcja.

  3. Zostaw Średnią Robertowi, spróbuj ubić Woodleya ( 50%/50%) a potem czekaj na rudego.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.